Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fordítanátok ezt le angolra?

Hogy fordítanátok ezt le angolra?

Figyelt kérdés
Hét nap van egy hétben. -> Hogy fordítanátok le ezt a mondatot angolra? Előre is köszönöm, sokat segítenétek ezzel! És légyszi ne írjatok semmit Google fordítóval, én is próbáltam ott, de félek, hogy hülyeséget ad ki, ezért már egy ,,tanultabb" embert szeretnék megkérdezni, aki tud rendesen is angolul. :)

2015. júl. 25. 09:06
 1/7 anonim válasza:
100%
There are seven days in a week
2015. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

There are seven days in a week.

Ha valami fogalmazáshoz kell vagy ilyesmi akkor lehet bonyolítani is hogy ne ennyire primitíven írd.

Pl.: A week contains seven days. (Egy hét 7 napot tartalmaz)

2015. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem fogalmazás, csak így nyáron angolra járok, hogy megedződjek a gimire. :) Csak le kellett fordítani ezt a mondatot, nem fogalmazásba kellett. :)
2015. júl. 25. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
De egyébként hogyhogy nem tudsz ilyen egyszerű mondatot? Nem tanultál ezelőtt angolt vagy csak rossz vagy belőle? Mert (nálunk) legalább is az volt hogy tanév kezdetekor haladó és kezdő csoportra bontottak minket az angoltudásunk szerint és a kezdőben szinte nulláról kezdték az emberek.
2015. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még fél hónapja se járok angol tanárhoz, teljesen az alapoktól kezdek, mert én az általánosban németet tanultam. :) Csak a gimiben angolt fogok (hála Istennek, egyáltalán nem szeretem a németet) tanulni, ezért egészen nyolcadik év végéig fogok magántanárhoz járni, hogy meglegyen az alapfok, anélkül nagyon nehéz lenne a gimi 5 éves szaka.
2015. júl. 26. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 év alatt bőven volt idő azoknak is középszinten megtanulni az angolt akik nulláról kezdték. Én haladó csoportban voltam és kb 2 évig tanultunk utána ismétlésvolt meg érettségi tételek tanulása 2 évig. Szóval szerintem 5 év alatt te is simán megtanulnád a nulláról :) De azért menj biztosra.
2015. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ez angol-magyar kéttannyelvű, és a nővérem is erre a szakra járt, ő a nulláról indult a suliban, de hihetetlen nehéz volt neki, mert az osztályában már szinte mindenkinek meg volt az alapja, és a suliban nem is teljesen az alapoktól kezdték, csak átismételték a tananyagot, és a nővérem semmit nem tudott, ott kellett kikövetkeztetnie, hogy mi hogy van (mert előtte ő is németet tanult). És én nem akarok így járni, tehát angolra járok. ;)
2015. júl. 27. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!