Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 25 évesen késő továbbtanulásró...

25 évesen késő továbbtanulásról gondolkozni?

Figyelt kérdés
25 leszek, most készülök a nyelvvizsgámra, de néha olyan szánalmasnak érzem magam, hogy míg mások már 16 évesen középfokúznak, én 25 évesen próbálkozok vele. Jogosítványom sincs, ez lehetne a következő lépés a nyelvvizsga után, de valójában nem érdekel, drága is, autóm sincs, és nem is tervezem hogy fogok vásárolni autót. néha elgondolkozom hogy jó lenne egyetemre felvételizni, de ismerősöktől hallom, hogy szinte lehetetlen állandó munka mellett megcsinálni az egyetemet, olyanok a követelmények. Anyagilag viszont csak magamra számíthatok. Néha meg azt érzem, hogy mit akarok én, ezt nem most kellene, 18 évesen kellett volna kitalálni, már késő.... írjatok véleményt légyszives! köszi
2015. júl. 26. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%

Milyen szakra akarsz menni? Azért nem mindegy.

18 évesen belefér egy totál értelmetlen szak elvégzése, 25 évesen azért kár lenne még 3-4 évet kidobni. Jó választás esetén amúgy szinte sosem késő.

2015. júl. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A mai világ arról szól,hogy folyamatosan képezd magad.
2015. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
75%
Én is 27 évesen kezdtem az egyetemet(most 28 vagyok),ugyan ezekkel a kérdésekkel a fejemben. És most hogy egyetemre járok másképp látom a dolgokat. Nekem inkább az a kérdés motoszkál a fejemben, hogy majd 30 évesen idős vagyok-e kimenni külföldre?. :D
2015. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én 22 éves vagyok ( a mai napon töltöttem be )

És most kezdem komolyan venni az életet,most kezdtem bele egy vadiúj nyelvbe,szóval minimum 1 év mire középfokúzok belőle,aztán utána kezdek el egyetemre készülni.

Szóval kb 25 évesen megyek egyetemre énis. Nem is sietem el a dolgot,mert minek ? A mai világ arról szól,hogy tanulj életed végéig,állj emg több lábon,és beszélj minnél több nyelvet. Szóval sztem sosem késő elkedzdeni semmit sem! Sok sikert hozzá!

2015. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Köszi! Viszont!:)
2015. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sosem késő semmi!

Azért mert az a menő, hogy az 5 éves gyerek imbolyog a pónin, vagy fuldoklik egy kis medencében, vagy gügyörészik idegen nyelven miközben a szülők egy halom pénzt kifizetnek, az még nem jelenti az, hogy az a jó.


Te tudod, hogy mit akarsz, és kész.


"Nekem inkább az a kérdés motoszkál a fejemben, hogy majd 30 évesen idős vagyok-e kimenni külföldre?"


Mi az, hogy 30 évesen idős?

Miért? Külföldön 30 évesen idős az ember, 35 évesen, meg már aggastyán? :)


Én idén decemberben leszek 35 és leghamarabb jövőre tudok csak kimenni külföldre, mert még csiszolnom kell a németemen. És nem fordult meg a fejemben, hogy idős lennék hozzá.

2015. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ott a pont!!!
2015. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!