Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben a mondatban "They sent...

Ebben a mondatban "They sent the painters lots of beer" nekem valami furcsa, szerintem az, hogy a részeshatározó az ige után van "to" nélkül, ez normális?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 13:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
45%
They sent lots of beer to the painters - inkább így helyes.
2015. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Jo ez igy.


They sent the painters lots of beer

Kuldtek a festoknek sok sort.


They sent lots of beer for the painters, (nem to) is helyes, de mar a szorend mas.

Sok sort kuldtek a festoknek.

2015. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell bele a "to", mivel szótári alak szerint a send után kerül, hogy kinek és az után, hogy mi. Persze rengetegen úgy használják, hogy send something to someone, mert így egyértelműbb a nem anyanyelvűeknek, de igazából az első a helyes. Egy egyszerű példa, amit könnyen fejben tarthatsz: I send you my love - A szeretetem küldöm neked. Ugye, hogy jobban hangzik így, mintha megforgatnád? :)
2015. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 chtt ***** válasza:
70%

Az egyest miért pontoztátok le? Helyes, amit írt. Mint ahogy a fenti mondat is helyes.


They sent the painters lots of beer.

They sent lots of beer to the painter.


[link]

2. pont - a tárgyak sorrendje

2015. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Azért pontozták le az elsőt, mert nem valósat írt.


Nincs olyan, hogy inkább így a helyes.


1) Alapesetben a részeshatározó mindig megelőzi a tárgyat! Ez az alapeset.

2) És lehet fordítva is, és akkor kell a to + someone.

2015. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 chtt ***** válasza:
57%

Értem, elfogadom, bár furának tartom ezért mínuszolni, hiszen az angol mondata jó volt. Neki ez az inkább helyes.

Nekem itt nincs olyan, hogy alaphelyzet. Mind a kétfajta mondattípussal találkoztam elégszer. De végül is nincs jelentősége. Mi elmondtuk, amit gondolunk, a kérdező pedig azt vesz ki belőle, amit jónak lát.

üdv

:)

2015. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Aber doch. :)


Ezt olvasva csak egy szerzőnek a nyelvtani értekezéseit (Geoffrey Broughton), néztem meg, és ő bizony alapesetnek a részes tárgy-tárgy sorrendet tekinti.

Valamint azt írja, hogy

- ha a részes rövid vagy ismert, akkor inkább azt a konstrukciót használjuk, hogy előbb a részes

- ha a részes hosszabb, vagy új információ, akkor viszont hátrarakjuk

- ha mindkét tárgy személyes névmás, akkor a részes kerül hátra

- ha mindkettő élettelen, akkor a részes elől van

- a kötelező vonzat meg erősebb, mint fenti szabályok

2015. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért ez az alaphelyzet:


Ige + rH + T = mert ilyenkor nem kell kitenni semmi mást, ami jelöli, hogy mi micsoda. Fordított helyzetben már ki kell tenni a "to" szócskát is.


Az angolok ez az alaphelyzet, hiszen rengeteg esetben ezt használják:


Can I help you?

Give me your love!


Alapesetben a részeshatározó van az ige után. Ha a mondatokat megnézed, meg is érted.


Fordítva is jó: Give your love to me!


De érzed, hogy itt ez már körmönfont? A másik az egyszerűbb, azért alapeset.


A magyaroknak, nekem is, ez furcsa, mert nem anyanyelv, nekik viszont az. És náluk nem is részeshatározó, hanem indirekt tárgy, aminek még nagyon fontos szerepe van a passzívban is :)

2015. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így már értem.Eddig mindkettővel találkoztam és ez zavart be.Ehhez az alapesetes témához nem tudok mit tenni.Utolsó,arra gondolsz ha két tárgy van akkor kétféleképpen lehet passzívat?
2015. aug. 4. 23:03
 10/13 anonim ***** válasza:

A

Give me a beer. dettó

míg a

Give a beer to me. nem igazán jó

2015. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!