Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "I should like to propose my...

"I should like to propose my candidature. " Ez helyes?

Figyelt kérdés
Angolul írom a motivációs levelem és találtam a neten egy ilyen formulát a "would like to" helyett. Csak egyszerű érdeklődés, hogy ez hülyeség, vagy létező formula? (Sehol máshol nem fordult elő amúgy.)

2015. aug. 5. 16:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én úgy értékeltem, hogy csak ledegradálod engem a -nyilvánvaló - tudatlanságom miatt, de amennyiben nem ez volt a célod, úgy elnézést kérek a bunkó stílusomért. És neked is kellemes továbbiakat!
2015. aug. 5. 21:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát, bocsánat, én ajánlanék egy másik megközelítést.


Mivel a levél többi része szépen meg van írva, talán felmerülhet a kérdés, hogy nem elírás, nem részeg mámor, hanem van ilyen should.

Ha igen, akkor felmerülhet a további kérdés, hogy vajon jobb-e ezt furinak minősíteni, vagy fel kéne inkább venni a kifejezéstárunkba (elvégre beszélni úgyis panelekben kell, amíg az ember el nem jut a nyelven keresztüli humorművelés megfelelő fokára).

Én a két egymásutáni igent ajánlanám ez esetben, alapkánt hivatkozva a Collins Cobuild Usage-re.


Azt is elárulom, hogy például Swannál ugyanez nem olvasható, de kb 20 éves tapasztalatom az, hogy általában ha egy jobb Usage-ben valami benne van, akkor az helytálló információ. Sokszor volt már, hogy értelemkereső magyarázatot csak egy Usage adott, de mivel attól nyert értelmet a dolog, hát nyilván igaz volt.


Collinsék amúgy azt írják, hogy: You can use should with like when you are formally announcing that you are going to do something.

2015. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!