Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a beszélt/ha...

Hogyan fejlesszem a beszélt/hallott szöveg értését francia nyelvből?

Figyelt kérdés

Jelenleg írásban és nyelvtanból B1 (alapfok) szinten vagyok. Amit én mondok, azt mások megértik, bár lassú tempóban beszélek franciául.


Viszont amit más mond nekem, vagy egy B1 szintű hallás utáni szövegértési gyakorlat megfog. Abból max A2 szinten vagyok.


Hogyan fejlesszem?


A nyelvet itthon tanulom, és jól haladok munka és más tanulás mellett, de ez a hallás utáni szövegértés az, ami aggasztó számomra.


2015. aug. 7. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallgass szöveggel francia zenéket, de a mai előadókat!
2015. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézz sorozatokat, filmeket. Esetleg, ha érdekel, a videojátékok is jó alternatíva. Illetve, Youtube-on videók, bármilyen témában, ami érdekel.


Én az angol szókincsemmel és hallás utáni szövegértésemmel így fejlődtem a legtöbbet.


Nem vagyok túlzottan híve a nyelvkönyvekhez és nyelvtan-gyakorlatokhoz mellékelt audióanyagoknak. Nem mindig valószerű.

2015. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a lényeg, hogy továbbra is érdeklődve, figyelmesen hallgatni, hallgatni, hallgatni? :)
2015. aug. 7. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Az érdeklődést leginkább változatos, téged érdeklő témaköröket feszegető, mozgóképi szórakozással tarthatod fenn. Más szóval, az ajánlott módszerekkel idővel biztosan érsz el hatást :)


Én meglehetősen sokat hallok francia élőbeszédet, amiből nem feltétlen értek mindent, de idővel, szinte mindenféle egyéb tanulás nélkül (a legtöbb, amit csináltam, hogy megnéztem egy ragozás táblázatot, jelen időről), fejlődtem rengeteget.


Ugyanezt a hatást, rendes tanulással megtámogatva, otthon is könnyen el lehet érni, ha olyasmiket hallgatsz, ami érdekel. Legyen az TV-műsor, TV-sorozat, előadás, film, stream a YT-n, játék, zene, rádióműsor, akármi.


#2 voltam.

2015. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress a neten olyan dalokat/verseket, amelyeknek a szövege is (parole) megvan, aztán hallgasd meg őket pl. a Youtube-on többször is.

Rengeteg ilyet találsz.

Így azt is hallhatod, hogy a leírt szavakat hogyan ejtik ki élőben.

Ha valamiben elakadsz, és végképp nem érted, szívesen segítek.

Sok sikert! :)

2015. aug. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!