Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-magyar oktatás összehaso...

Angol-magyar oktatás összehasonlítása?

Figyelt kérdés

Tudtok példát mondani a különbségekre (jó magyarul is).

Pl: ők menzán 2 menü közül választhatnak, egyenruha, secondary school esetében ők állíthatják össze az órarendjüket?

Ezeken kívül van még valami?


2015. aug. 8. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

A magyar oktatási rendszerben tanul is valamit a gyerek.

Biztos azért választhatnak 2 menü közül, mert tehetősebb ország. Egyenruha Magyarországon is van néhány iskolában. Azt, hogy ők állíthatják maguknak össze az órarendet, nem egy jó dolog.

Azért hasonlítsd már össze egy magyar és egy angol diák tudását! A legtöbb angol (vagy amerikai?) azt sem tudja hol van Magyarország, persze itt meg kőkemény a földrajzoktatás, a magyarok 7. osztályban megtanulják amerika folyóit,hegyei-völgyeit stb.

Még réges-régen egyik angoltankönyvben volt egy olyan rész, ahol egy angol diák unatkozva mondja, hogy mennyire utálja a földrajzot vagy a matematikát. Kérem szépen, hogy lehet ilyet kijelenteni? Beszélhetsz 100 nyelven is, ha nem tudod merre van Észak, Dél, Kelet, Nyugat és pedig nem fel, le, jobbra, balra...

2015. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm kommentedet.

Én is utáltam a földrajzot, de megtanultam. A matekkal meg a legtöbb embernek baja van, bár én szerettem.

Mindenkinek volt olyan tárgya, amit nem kedvelt, nem ettől lesz valaki ostoba (szerintem).

Ugyanígy nem az a legokosabb ember, aki visszatudja mondani Amerika összes folyóját...

2015. aug. 9. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, de illik valamit tudni a Nagyvilágunkról. Tulajdonképpen a kérdésedhez méltóan összehasonlítást végeztem a 2 oktatás között.
2015. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!