Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciából és németből legyen...

Franciából és németből legyen C1-es tudásom, vagy ebből a kettőből, olaszból és oroszból B2-es?

Figyelt kérdés
Iskolában franciát és németet tanulok, és arra gondoltam, hogy kiegészíteném a tudásomat, és 12. végére felsőfokon tudnék beszélni a két nyelven. Vagy inkább tanulok olaszul és oroszul is, és eljutok ugyanakkorra B2-es szintre mind a négy nyelvből.

2015. aug. 9. 12:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mi a fenéért nem ezzel kezdted?! Mellesleg miért is vagyok lepontozva? Megírtam, hogy szerintem a németet vidd felsőfokra és válassz az olasz és az orosz közül egyet. Minek kérdezel, ha nem tetszik a válasz?
2015. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szerintem azért lettél lepontozva, mert nem a kérdésre válaszoltál, hanem ajánlottál egy másik lehetőséget.
2015. aug. 9. 17:44
 13/18 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem az egészet. Megadtam a választási lehetőségeket. Miért akarjátok mindenáron az angolt idehozni? Még ki is hangsúlyoztam, hogy nincs a választható lehetőségek között. "Azért nincs a lehetőségek között az angol, mert !nincs! esélye." Nem az életemet jöttem megtárgyalni, hanem ezen gondolkodtam, és kértem a véleményeteket. Bizonyára, ha nem tudnék angolul, eszembe jutna, hogy azt tanuljam, de nincs szükségem rá. Az sem fontos, hogy mit akarok csinálni gimi után, hiszen itt arról van szó, hogy kettő, avagy négy nyelven tudjak szerintetek, figyelembe véve a szinteket, a gimi végére. Nincs itt helye munkának és angolnak. A kérdés, kevesebbet nagyon jól, vagy többet kevésbé jól. Ez nem azt jelenti, hogy tovább nem akarom majd fejleszteni felsőfokra őket, csak hogy 12. végére mi lenne szerintetek jobb. Például, ha a helyemben lennétek, ti minek örülnétek jobban?

Ami nekem eszembe jutott, az az, hogy nem véletlenül tanítják legfeljebb B2-es szintig (legtöbbször) a középiskolákban a nyelveket. Tehát addig elég lenne a középszint is, és így azt négy nyelvből érném el. De milyen jópofa lenne, ha a két iskolában tanult nyelven már egy fokkal többet tudnék, mint kellene. Viszont a kettő nem megy, mert az időm és energiám sajnos véges egy-egy napra. Így is csak hétvégén tudnék ezzel foglalkozni tanév közben. Mondjuk szombaton olaszul és oroszul tanulok, iskolában pedig franciául és németül. Vagy nem elégszem meg azzal, amit az iskolában tanulok, és szombatonként és szünetekben azon lennék, hogy többet tudjak, más tankönyvvel gyorsabban.

2015. aug. 9. 18:12
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

Azt kellene belátnod, hogy ez nem egy feleletválasztós kérdés és nagyon is fontos, hogy mire szeretnéd használni a nyelveket, miket tudsz eddig.

Ne csodálkozz, hogy nem olyan válaszokat kapsz mint amiket szeretnél. Mivel vagy előrébb, ha 10 random ember annyit beírt volna neked ide, hogy 4db b2 vagy 2db c1? Ha meg nem vagy kíváncsi mások véleményére, akkor nem kellett volna feltenni a kérdést.

2015. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Te érted azt a szót, hogy érv?
2015. aug. 9. 19:54
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Hogy a jó életbe érveljünk neked, ha nem mondasz el magadról semmit, mindent harapófogóval kell kihúzni belőled?

Miért akarsz olaszt vagy oroszt tanulni, esetleg szeretnél ott dolgozni vagy csak tetszik a nyelv?

Mint nagy nehezen kiderült, anyanyelvi szinten beszélsz angolul, így sok hasznát nem vennéd sem a franciának sem a németnek b2-es szinten, mivel minden épeszű német és francia beszél legalább ilyen szinten angolul, a franciákat egyenesen irritálja ha helytelenül beszéled a nyelvüket. Viszont az oroszok meg egyenesen ki nem állhatják ha angolul beszélsz, így ott jól jön ha beszéled a nyelvüket, de szeretnél egyáltalán oda menni? Miért pont az olasz? Ha nincsenek konkrét terveid Olaszországgal, akkor felesleges elkezdeni, akkor inkább spanyol, mint ahogy korábban is írtam.

2015. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem 12. végére még nem kerülnél olyan helyzetbe (munkahely, hosszabb utazás - költözés, stb), hogy felsőfokú helyi nyelvismeret kelljen. Úgyhogy én inkább belekóstolnék több nyelvbe.

De az előző válaszolóknak igazuk van, úgy nagyon nehéz segíteni, ha nem ismerjük a motivációidat.

Ha én lennék most ott, akkor ezt tenném (bár nem olasszal és orosszal, de nekem mások a motivációim).

2015. aug. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jó dolog, hogy céltudatos vagy, de a stílusodon van még mit csiszolnod, nem rosszból mondom, csak jó tanács, a beképzelt embereket nem sokan szeretik :) Ezzel nem az életedbe akarok beleszólni, mielőtt azt hinnéd, de jó ha megfogadod :D


Ahhoz, hogy tudjunk neked ebben tanácsot adni, alapból több infóra lenne szükség.

Hány éved van még 12.-ig? Nem mindegy ugyanis, hogy 5 év alatt akarod ezt elérni, vagy 1...

Milyen szinten vagy most ezekből a nyelvekből? Az sem mindegy.

4 nyelvből B2-es szintre eljutni suli mellett, ráadásul úgy, hogy kettőt csak autodidakta módon tanulnál heti kb 1 napban...elég valószínűtlen, hogy teljesíthető cél lenne, szépen fogalmazva :D (De mondom, ez függ attól, hogy most milyen szinten állsz ezekből.) Éppen ezért én a francia/német C1-et javasolnám, nagyobb eséllyel valósítható meg, legalábbis nekem ment. Általában többre mész azzal, ha kevesebb nyelvet tudsz, de azokat folyékonyan, minthogy sokat, de döcögősen. Bár ez is attól függ, hogy mire akarod használni a nyelvtudásod. Mert ha tolmács akarsz lenni, akkor a tolmácsoláshoz választott nyelved elég lehet, de azt nyilván anyanyelvi (vagy ahhoz közeli) szintre fejlesztve, vagy akár másik idegen nyelvet is választhatsz mellé, annál több munkalehetőséged lesz. Viszont ha mondjuk műszaki menedzser lennél egy multinál, ott a sok nyelv jöhet jól, de ez is attól függ, hogy mi a cég anyaországa stb. Ha pedig csak hobbiból, akkor azt a verziót választod, amelyiket akarod, később bármelyik jól jöhet.

19N

2015. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!