Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem vázolni, hogy...

Tudnátok nekem vázolni, hogy van a nyelvvizsga és hogy kb mennyi?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy szeretnék (majd a jövőben) nyelvvizsgát tenni angolból.


Mindent értek amit mondanak válaszolni is megy, de a nyelvtanom háááát 10/2...


KB mennyibe szokott kerülni átlagosan?



2015. aug. 9. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

"

Tudnátok nekem vázolni, hogy van a nyelvvizsga és hogy kb mennyi?


Szóval az a helyzet, hogy szeretnék (majd a jövőben) nyelvvizsgát tenni angolból.


Mindent értek amit mondanak válaszolni is megy"


10/2-es nyelvtannal hogyan menne már a válaszolás?

2015. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

25-30 000 Ft között, szinttől függően.


Én a Euroexamről tudok tapasztalatot mondani, ott voltam egy hete felsőfokún.

Úgy zajlik, hogy jelentkezel, e-mailben elküldik a vizsga helyszínét, időpontját (majd biz. időközönként emlékeztetőt). A vizsga napján 20 perccel a kezdés előtt odamész, megkeresed a termed, "becsekkolsz" (személyi, jogsi vagy útlevél legyen nálad), leülsz a kijelölt helyedre, miután megkapod a vizsgakódodat. Papíralapú szótárat végig használhatsz.

Először olvasási feladat jön, itt egy cikket kell elolvasni, majd hozzárendelni az egyes részekhez a megadott fejcímeket. Ezután újabb cikk, itt kérdésekre kell válaszolni.


Az írásos feladatnál egy kötelező levél van, majd egy választott esszé vagy cikk, riport stb. a felsoroltakból.


A hallgatásos résznél elsőként a felvételek alapján kell meghatározni a témát és a hangulatot, majd jegyzetelés jön.


Később a nap folyamán kerül sor a szóbelire. 10 perc felkészülési időd van egy prezentációra, amelyhez két választási lehetőséged van. Partnerrel mész be, előbb egy kis ismerkedés, majd jön a prezentáció, amely alatt a másik fél jegyzetel és a végén kérdez. Végül négy képet kaptok egy témakörről, arról kell beszélnetek egymással.


Ha ezzel megvagy, végeztél...majd jön 20 munkanapnyi idegőrlő várakozás :D

2015. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# Köszi XD

Már csak valami "1 hét felkészítő" vagy nem tudom mi kéne XD


1# egyszerűen a kínai se beszéli tökéletesen a magyart de megértjük ő is minket...


Én a magyar nyelvtant okolom az angol hibáimért...

Pl: magyarból összerakok egy mondatot, és "tükörfordítással" átviszem angolra ez nem jó... és ez így rögzült nálam.

Mert ugye Magyarul lehet egy mondatot x féle módon megalkotni, de angolul csak 1 vagy 2 féle verzió van.

2015. aug. 10. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!