Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyevet lenne érdemes...

Milyen nyevet lenne érdemes tanulni az angol mellé?

Figyelt kérdés

4 évig spanyolt tanultam, érettségiztem is belőle de sajnos ennek már több éve és borzasztó sokat felejtettem. Eleve már akkor sem volt túl jó a spanyol tudásom, mert a 4 év alatt 4 különböző(és rossz) tanárom volt. Alapfokú nyelvizsgát kaptam, kb. a tudásomat is annyinak érzem.

Mivel anglisztika szakon tanulok úgy gondolom kellene egy másik nyelv is mert az angol önmagában szerintem nem elég. Azt nem tudom eldönteni,hogy érdemes lenne-e folytatnom a spanyolt vagy kezdjek-e bele egy teljesen új nyelvbe ami esetleg jobban megéri. Magát a spanyolt szeretem, szerintem gyönyörű nyelv, viszont mindenhol azt olvasom,hogy nem nagyon lehet mit kezdeni vele Európában, hacsak nem Spanyolországban akarok élni. Azt is olvastam,hogy csak a német, francia, esetleg orosz nyelvekkel lehet mit kezdeni. Még a franciát talán el tudom képzelni magamnak, de őszintén szólva nem tudom,hogy lenne-e kedvem éveket fektetni egy új nyelv megtanulásába(ráadásul egy elég nehéz nyelv), mert gondolom 2-3 év alatt nem lehet eljutni a felsőfokig. Viszont azt tudom,hogy valamelyiket muszáj lenne megtanulnom. Vélemények? Előre is köszi!


2015. aug. 10. 20:24
 1/1 anonim válasza:
Szerintem egyszerubb lenne a spanyolt ujrakezdeni, es jol megtanulni. Valamit csak lehet kezdeni vele,oke h pl egy nemettel tobbet,de azert a spanyol se rossz. Ezt legibkabb neked kell eldontened,h lesz-e energiad h 4 evet meg nyelvtanulassal tolts. Ha van valami masik nyelv,ami jobban vonz,akkor van megcsinalhatod,de ha szereted a spanyolt,es egyszer mar tanultad,azzal konnyebb lenne.
2015. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!