Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet napi...

Mennyi idő alatt lehet napi 1-2 óra tanulás mellett megtanulni középszinten franciául rossz nyelvérzék mellett?

Figyelt kérdés

2015. aug. 23. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, milyen módszerrel és milyen formában tanulod.

Iskolában? Nyelviskolában? Tanárral? Egyedül? Gimnáziumban? Egyetemen? Csoportban?

És mihez kellene?

Látod, ezek mind olyan kérdések, amire válaszolnod kellene ahhoz, hogy érdemben felelni tudjunk.

2015. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyedül kezdtem el tanulni javarészt internetről, különböző nyelvoktató oldalakon keresztül, de birtokomban van Vida Enikő le nouvel allons-y 1 c. nyelvkönyve kezdőknek. A munkámhoz kellene, 2 napja jöttem ki dolgozni, egy wellness szállodában masszírozok.
2015. aug. 23. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy jöttem ki - igaz, hogy már nagyon régen -, hogy nem beszéltem a nyelvet. Ma már régen fordítok oda-vissza.

De állítom, hogy a hotel- és vendéglátóipar a legjobb nyelvmester!

Ott megtanulod a "szép" nyelvet (la langue châtiée), amit a vendégekkel használsz, és a közönségesebbet is (pl. argot), amit a kollégák egymás között beszélnek.

Nem hiszem azonban, hogy így egy magyar nyelvkönyv hasznos lenne. Próbálj meginkább az interneten francia nyelven tanulni, és főleg olvass sokat! Később a televízió és a filmek is segíthetnek, de az elején egyszerű, mai nyelvezetű (akármilyen ócska) magazinokkal kezd!

Nagyon sok sikert kívánok! :)

2015. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha egész nap jövet-menet (és munka közben) a fejeden van a fejhallgató és hangos könyvet hallgatsz (napi min. 2óra) és este olvasod is egy kicsit. És még ezen felül tanulsz nyelvtant és beszélgetsz 1-2 óra hosszan akkor kb. 1,5-2 év.
2015. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
3,5 év.
2015. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!