Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a spanyol nyelv...

Az olasz vagy a spanyol nyelv a könnyebb? Teljesen kezdő szintről kéne minél hamarabb szakmai középszintre eljutnom. Munka mellett kellene elsajátítanom, a nyelvérzékkel nincs gondom.

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nekem pl. a spanyol könnyebb, nem biztos, hogy neked is.
2015. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az olasz talán könnyebb, de attól is függ, milyen szakterület, milyen nyelvvizsgarendszer vizsgáját választod, miből van több felkészülési anyag, stb...
2015. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vendéglátást tanultam, szóval gazdasági szaknyelvi kellene. Angolból már megcsináltam, de az rég volt.
2015. júl. 7. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Nekem a spanyol volt az egyszerűbb.
2015. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az olasz könnyebb, de a spanyol sem nehéz.

Az igeragozás mindkettőben kutya kemény.

2015. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs túl nagy különbség a két nyelv között.

Én olasz két tanítási nyelvű osztályba jártam, mellette franciát is tanultam második nyelvként. Az egyik barátnőm a francia helyett a spanyolt választotta, és nagyon sokat segített neki a sok hasonlóság.

Talán annyi a nagyobb eltérés, hogy az olasz hangkészlete sokkal közelebb áll a magyaréhoz, a spanyol kiejtés talán valamivel nehezebb egy magyar számára.

Azt válaszd, amelyikben több potenciált látsz, avagy amelyik jobban tetszik!

2015. júl. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!