Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanulás? Szeretnék...

Angol nyelvtanulás? Szeretnék folyékonyan, otthon angolul megtanulni. Melyik a leghatásosabb módszer?

Figyelt kérdés

Egy nagyon alapfokon beszélem de többet szeretnék tudni. A tanulás könnyen meg.

Válaszokat előre is köszönöm!

15l


2015. aug. 25. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát a leghatásosabb az iskolában. Még fiatal vagy, megvan a lehetőséged. Most kezded a gimit, lesz angolórád
2015. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem az iskolában a leghatékonyabb, sőt, az kifejezetten lassú (nem hatásos, az a gyógyszer), hanem film- és videónézéssel, chateléssel, játékokkal, internetes tanulós oldalakkal, a kedvencem az 5percangol.hu, mert az minden szintnek nyújt valamit. Szintezett olvasmányokat is olvashatsz, csak azok drágák.
2015. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem gimibe megyek,szakiskolaba,pincérnek. Ezért kellene az angol.. Nekem is az a tapasztalatom hogy suliba (nekem meg altalanos) sokkal lassaban lehet megtanulni es nyersen adjak le.
2015. aug. 25. 12:39
 4/8 anonim válasza:
Az iskolai nyelvtanítás nem sokat ér, mert a csoportban nem lehet hatékonyan dolgozni. Az interneten rengeteg tananyag található ingyen, a youtube-on pedig videók. Ha az ember ezekbe beleássa magát, minimum egy órára minden nap (kihagyás nélkül), akkor elég rövid idő alatt szépen fog fejlődni.
2015. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az interneten senki nem fog megtanulni magától egy nyelvet... ehhez tanár kell.


1 év alatt tanultam meg angolul nulláról, gimnáziumban. Heti 14 angolóra volt, előkészítő tanfolyam. Nekem senki ne mondja, hogy iskolában nem lehet megtanulni :D


Ellenben ha most szeretnék megtanulni az interneten egy nyelvet, ami más, mint az angol, akkor vakon tapogatóznék. Alapszinten biztos sikerülne elsajátítani, de stabil középszintre senki nem fog megtanulni interneten egy angolnál különböző (nehezebb) nyelvet.

2015. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Heti 14 órával még a fogyatékos is megtanul (D:, hogy téged idézzelek), akinek egy csöpp esze van, az magától otthon az internet segítségével sokkal jobban, tanulmányozd már legalább ha mást nem, a gyk-s hozzászólók válaszainak tucatjait, rengeteg ember számol be eredményes önálló tanulásról!
2015. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom.
2015. aug. 25. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nyelviskolába jártam, mert a sima iskolai tanulás nekem nem ért semmit. A Bonusban jártam két tanfolyamra, utána pedig magánórákat vettem. Manapság már én is csak filmekből és könyvekből okosítom magam, de mindezt nem tudnám, ha az alapokat és a nyelvtanulás lényegét nem szedem fel a nyelvsuliból és a magántanártól.
2015. aug. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!