Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszosok! Mi a hiba?

Oroszosok! Mi a hiba?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam egy nagyon jó kis oldalt, ahol az alapoktól el lehet sajátítani az orosz nyelvet. Tényleg profi, viszont van egy elég nagy hibája. Ha elrontok valamit, azt kijelzi, azt viszont nem, hogy hol és mit. Egészen idáig nem volt ezzel sem problémám, mert előbb-utóbb rájöttem a megoldásra. Az egyik feladattal (ж и т ь ige ragozása jelen és múlt időben) viszont már napok óta szenvedek, nem tudok rájönni, mit ronthattam el. Ha tudtok, kérlek segítsetek. Előre is köszönöm :)


Íme a feladat, és az általam beírt megoldások:


[link]



2015. aug. 23. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

7. mondat: szemja zsila (bocs, nincs orosz billentyűm) :)


Nem tudok jól oroszul, csak tippelek.

2015. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

3. mondat talán: кто здесь жил раньше? (szerintem ide nem kell többes, ahogy te írtad)


7. mondat: семья жилa (ahogy előttem is írta valaki, mert a család szó nőnemű )

2015. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2. válaszoló vagyok. Milyen oldal ez, ahol gyakorolsz? :)
2015. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, sokat segítettetek :) Ott volt a hiba, ahol mondtátok :) Végre sikerült megoldanom! :D
2015. aug. 23. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán angolos vagy, és megszoktad, hogy a family után többes számot használnak. De az orosz nem. A KTO után pedig mindenképpen egyes szám, hímnemű alak áll, akkor is, ha apácazárdában érdeklődsz.
2015. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!