Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nincs nyelvvizsgám, akkor...

Ha nincs nyelvvizsgám, akkor hogyan jelezhetem önéletrajzomban a nyelvi tudást? Olyan írjon, akinek van tapasztalata ilyen téren.

Figyelt kérdés
2015. aug. 28. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Én Ennyit írtam:

Nyelvismeret: Angol(középszint)


A munkáltatókat leszarja, hogy van-e nyelvvizsgád, egyedül a diplomához kell és kész, utána akkár ki is lehet dobni. Őket az érdekli, hogy tudsz-e angolul vagy sem

2015. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Belőttem saját magamnak a szintet, pl Angol: B1. Talán akkor még a németet is beleírtam A2-nek.
2015. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, semmiképp ne "nyelvvizsga" címszót írj, hanem "nyelvtudás", "nyelvismeret", ilyesmi.

Másrészt én oda, ahova nincs nyelvvizsgám, beírtam, hogy "nyelvvizsga nélkül", csak hogy ne legyen félreértés. Habár a legtöbb helyen leszarják a nyelvvizsgát, az rossz, ha véletlen megvádolnak, hogy hazudsz az önéletrajzodban.

2015. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor tehát csak ezért nem érdemes letenni a vizsgát.
2015. aug. 28. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Felejtsétek már el a nyelvvizsgát...

A versenyszférában az azonnal előhúzható, használható, versenyképes tudásodat fizetik meg, nem a hülye papírjaidat. Az jó, ha van nyelvvizsgád, de a főnököt nem ez fogja érdekelni.

Írd így:

Beszélt nyelvek

- Magyar (anyanyelvi szint)

- Angol (folyékony, tárgyalóképes)

- Német (folyékony, tárgyalóképes)

- Olasz (társalgási)

- Orosz (társalgási)

Alapszintű nyelvtudást fölösleges beleírni, annak az értéke a versenyszférában a nullához konvergál.

2015. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!