Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék középszintű(B2)nyelvvizsgát letenni németből.Néztem a neten, nagyon sokféle van, mindegyik más területre megy rá jobban. Tapasztalatokat is olvastam, és sok ellentmondás volt köztük. Jelenleg teljesen tanácstalan vagyok.Nekem leginkább a beszéd, szövegértés,iráskészség megy, a nyelvhelyesség és a hallgatás szinte egyáltalán nem, vagy nagyon nehezen. Minden választ nagyon szépen köszönök! :)
2015. szept. 3. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyjából van tapasztalatom.

Az ÖSD-vel nagyon rossz. Amikor vizsgázni voltam, akkor francia akcentussal beszélt egy férfi és egy nő a balett és a zene kapcsolatáról (persze, tele francia balettos kifejezésekkel), nagyon nehéz volt, de nekem a hallásértés az erősségem, így is 80% lett. Az írásaim is viszonylag jól sikerültek, az írásbelim összesen 77% lett, bár ÖSD-n szerintem elég barom feladatok vannak... Viszont a szóbelim egy ponton múlt... Pedig szóban majdnem olyan erős vagyok, mint hallásértésben. Aztán elmentem TELC-re a következő hónapban és összesítve a vizsgám 94% lett, úgy, hogy a hallás és a beszéd is 100% lett... Fél év múlva letettem a felsőfokút (ECL), 83%. Én úgy gondolom, hogy az ÖSD-nél direkt vágtak meg, hogy fizessem be mégegyszer a díjat, de lehet, hogy nem, bár nem hiszem, hogy egy hónap alatt ennyit fejlődtem volna, meg azt sem hiszem, hogy az ÖSD ennyivel nehezebb lenne a TELC-nél.

Az ECL is barátságos vizsga. Szerintem nézd meg a neten a mintafeladatokat. Telcnél viszonylag könnyű a magnó azoknak is, akik nem olyan jók belőle. Igaz, van nyelvtani feladat is, de nem baj, ha elszúrod, mert együtt számítják az olvasással.

Tehát én a telc-et ajánlom, esetleg az ecl-t. Neked kell eldönteni, hogy melyik a szimpibb.


Remélem, hasznos volt a válaszom!:)

2015. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! A telc-el és az ecl-el szimpatizálok. :)

Még abban tudnál esetleg segiteni, hogy mennyire fontos nyelvvizsgafelkészitő tanfolyamra eljárni? Az adott nyelvvizsga speciális felkészitő tanfolyamára.Te jártál valamilyen tanfolyamra, vagy különtanárnál tanultál meg?

2015. szept. 3. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem jártam egyiknél sem felkészítő-tanfolyamra, viszont a típusfeladatokat begyakoroltam. Pár órát vettem egy magántanártól, de azt is inkább önbizalom-növelés céljából. :) Viszont ha nem megy a hallás, akkor érdemes lenne eljárnod neked is egy-két órára egy tanárhoz, aki tud tippeket adni és akivel gyakorolhatsz. :)
2015. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm, megfogadom a tanácsod! :)
2015. szept. 4. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!