Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek való a nyelvi előkészítő...

Kinek való a nyelvi előkészítő? Előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Szerintetek való a nyelvi előkészítő egy 3-as , 4-es angolosnak?

Elpazarolt év - e a 0. Osztály?

Szerintem elpazarolt év lenne nekem,mert kijönnék a " rutinból" és az angol tudásom sem a legjobb.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2015. szept. 19. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy kijönnél a rutinból?

A 0. év pont arra szolgál, hogy az emelt nyelvórák száma mellett a gyerek jobban megtanulja a nyelvet/nyelveket.

Nekem bevált, lettek nyelvvizsgáim, ami mások osztályban nem lett volna meg, vagy csak az egyik.

A plusz év nekem is pocsékolásnak tűnt eleinte, meg mindenki csak ezt hajtogatta, akár oda járt, akár nem, de megélve, egyáltalán nem tűnik annak. Már kikerültem a gimiből, egyetemista vagyok, de csak az előnyéről tudok beszámolni. Az egy dolog hogy az évfolyamtársak már rég elballagnak, de nekem meg pont ez az egy év kellett ahhoz hogy a továbbtanulásnál ne elhamarkodottan döntsek, hanem aszerint ami valójában érdekel. Így változott meg a nagysok éves tervem és kerültem be másik egyetemre mint gondoltam 6 éves korom óta. Nem bántam meg hogy előkészítős voltam.

Év elején nálunk volt egy rövidke felmérés, és aszerint osztottak be minket kezdő vagy haladó csoportba. Én haladóba kerültem, ötös voltam általánosban, de a kezdőknek is lett nyelvvizsgája. Mondjuk nálunk a tanárok nagyon rendesek voltak és hajtottak minket.


Ja már értem hogy érted a rutint. Hogy első évben nincs töri és hasonlók? Az mondjuk igaz, meg az is hogy 10.es korunkban mi voltunk az egyik legrosszabb átlaggal rendelkező osztály, de aztán szépen behoztuk a lemaradást. Nem vészes egyébként. Legalább segít belerázódni a gimnáziumi körülményekbe, nem rögtön bele a közepébe.

2015. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én éppen le akartalak beszélni, de az első válaszoló érvei elég meggyőzők.

Szóval a negatív oldal: A tanárok nem szeretik a 3-4-es tanulókat, a NYEK-be válogatják a legjobbakat, mert ez lelkesedést és intenzív munkát követel. Annyira azért nem tanít meg angolul (kivéve az elitiskolákat), mint a ráfordított idő alapján elvárható, és tényleg kiesel a napi rutinból a többi tárgy terén. Ráadásul egy évvel tovább eszed a szüleid kenyerét.

2015. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Én NYEK nélkül is szereztem gimi végére egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgát. Angol és német nyek-nek szerintem nincs nagyon értelme, mert azokat - főleg az angolt - akár önmagadtól is meg tudod tanulni, hiszen a csapbólis ez folyik.

Ha valami ritkább nyelvből akarnál, pl. spanyol, japán vagy francia, akkor szerintem elég jó lehetőség. De tényleg szorgalmasnak és nagyon jónak kell lenni, mert ha lemaradsz a nyelvvel, akkor nem fogod tudni követni az órákat sem, amik a célnyelven vannak.

Bár, nem mindegy, hogy miből vagy 3-4. Mert ha fizikából, tesiből, meg földrajzból, akkor még nincs tragédia.

2015. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Angolból vagyok 3-as 4-es meg matekból( ezeket mindig sikerül 4-esre feltolni félévkor meg év végén),a többiből mind 4- es 5-ös vagyok.

2015. szept. 19. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm német NYEK-es és nagyon szereti. Kilencedikben nagyon sok nyelvi órájuk volt, ő kezdő csoportban volt. Arról hogy mennyire számít ez kiesésnek személyesen is be tudok számolni, mert én ugyan nem NYEK-es vagyok, de egy hasonló tematikájú osztályba jártam. Szerintem nem észrevehető a kiesés. Direkt arra van az első év, hogy szinte csak a nyelvre tudj koncentrálni. Azért itt is van heti 1-2 magyar és matek órád, ha ettől félsz. Amúgy meg gimiben mindent elölről kezdtek.

Ja és a barátnőm már készül a középfokú nyelvvizsgájára és szerintem felsőfokúja is lesz végzőre. :)

Szerintem nem pazarlás a 0-dik osztály, ha csak nem utálod a tanulást és minél hamarabb szakmát akarsz vagy dolgozni.

2015. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!