Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen francia szótárat...

Milyen francia szótárat vegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Lehetőségem van egy 1989-es évjáratú Eckhardt-féle szótárra,és egy újabb Csiffáry-féle vásárlására(ez olyan 2000 feletti valamikorról).Az évjárat mennyire számít?Illetve van minőségi különbség ?

#francia-szótár
2015. szept. 24. 10:17
 1/3 P. Hanni válasza:
Én mindig nagyalapú,a legolcsóbb füzetet veszem... :P
2015. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szinten állsz, és meddig akarsz eljutni a francia nyelvben.

Én pl. évekig egy '73-as Eckhardt-szótárt használtam, mert ezt hoztam ki magammal anno, és - bár később kaptam egy eredeti Sauvageot-t is, elég volt.

Mikor komolyabban kezdtem "műfordítani", akkor persze már hiányosnak bizonyult, de addig egész jól elboldogultam vele.

A Csiffáryhoz nem tudok hozzászólni, lehet, hogy az még nem is létezett (vagy csak én nem ismertem), amikor kijöttem Franciaországba.

Az "évjárat", ahogy írod, annyiban számít, hogy a gyorsan fejlődő nyelv újabb szavait a régebbiben nem fogod megtalálni, de ha pl. egy Merle-regényt akarsz eredetiben olvasni, a lehető legrégebbi lesz a leghasznosabb.

2015. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én szerintem csak egy középfokú nyelvvizsgáig akarok eljutni.A tudásom jelenleg eléggé nulla,de elhatároztam magam a francia mellett.
2015. szept. 26. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!