Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol hogyan lehetséges?

Angol hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
ha alapfokot kb elértem legyen inkább újrakezdő akkor akkor hány óra kellene otthon és hány órát 45/perceseket kellene járnom, hogy egy középfokú bizonyítványt szerezhessek.

2012. aug. 27. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már megvan az alapfok, minek kezdenéd majdnem előlről? Ami az időbefektetést illeti: ennyire nem egyszerű az élet. A Te szorgalmadon és a tanáron múlik, mennyi lesz elég.
2012. aug. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez szinte csak tőled függ.


Fél-egy év között lehet.


Ezen belül, ha képes vagy egyedül sokat tanulni, akkor elég heti 1-szer menni tanárhoz.

Ha ez nehezedre esik, akkor sokkal jobb a heti 2.


Vagy azt is lehet, hogy először heti 2, aztán szólsz, hogy innentől elég a heti 1.


Mindkét esetben tanulni kell otthon rendszeresen, napi fél óra a minimum. De az tényleg a nagyon minimum. Amúgy napi 1-2 órát kéne szerintem becéloznod.

2012. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Példának a szókincset hozom fel. Mondjuk meg kellene tanulni 8000 ezer szót, és napi 100 szót tanulsz. Akkor az 80 nap, azaz kb 3 hónap. Na most az a bökkenő, hogy a 8000 szóból nem lesz min aktív, mondjuk csak a fele ezért duplázzuk az időt, vagyis 6 hónap. Ha meg napi tíz szó tanulsz meg, akkor 60 hónap, vagyis 5 év. Tehát előttem szólónak igaza volt, tényleg elsősorban rajtad múlik.
2012. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!