Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingóval mennyire tudok...

Duolingóval mennyire tudok megtanulni olaszul?

Figyelt kérdés
Angol fát végigcsináltam, szórakozásból, mert a program tetszik, és elkezdtem olaszul tanulni, teljesen nulláról indulva. Mivel angolul már eredetileg beszéltem, így nemigazán látom át, hogy mennyit segít, főleg, hogy az angolról induló tanfolyamoknak talán eltérő a nehézségi szintjük. Elérhetek a duolingóval egy gyenge középfokot?

2015. szept. 27. 00:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. De az alapokat gyakorolni jó. Középfokhoz több kell, szerintem. Alapfokig tippelném max.
2015. szept. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem magyaráz nyelvtant, nem beszélget veled, nem javít ki. Többet érnél azzal, ha pl töltenél le netről olasz nyelvtankönyvet meg gyakorlófeladatokat.
2015. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is elég gyenge program. Gyakorláshoz persze a semminél jobb, de már angolból sem magyaráz el mindent, amire később rákérdez feladat formájában.
2015. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. szept. 28. 21:47
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.
2015. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

" Elérhetek a duolingóval egy gyenge

középfokot?"


Szerintem meg igen. De ehhez masszivan hasznalni kell. Az ugy nem megy, hogy beregisztralsz és megcsinalsz két leckét majd utána kinyilatkoztatod, hogy ez semmire se jó.


A kulonbozo duolingorol irt ujsagcikkekkel is ez a baj: baromi sok ido vegigcsinalni egy teljes fát, igy az ujsagiro csak kiprobal nehany lecket aztan megirja, hogy szerinte ez jo vagy sem, nagyreszt feltételezések alapján.


Magyar alapu angolt és angol alapu németet végig csinaltam. Szerintem sokat segitett de mivel mindkettot tanultam elõtte suliban igy nehéz megmondani mit adott a duolingo.


Ezert egy teljesen ismeretlen nyelvet, a spanyolt probalom de nem vagyok tul aktiv igy még nem értem végig csak kb felénél járok. Spanyolországban járva már igy is vettem hasznát, utbaigazitast tudtam kerni angolul nem beszélõktõl és nem azert mert kézzel-lábbal mutogattam, hanem spanyolul. ;)

A nyelvvizsga kevésbé érdekel mint a hasznosithato tudas, bár ha egyszer végigcsinalom akkor elmegyek valami nyelvi tesztre kivancsisagbol.

2015. szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából szerintem is hasznos ha gyakorlod, mert tényleg meg tudsz szólalni vele, olasz dalszövegeket kezdem megérteni. Ha eleve kétkedéssel áll hozzá az ember, valószínűleg nem is fog mindent megtenni azért, hogy kihasználja az adott program lehetőségeit, mint a fórum pl.


Köszi a véleményeket!

2015. szept. 30. 18:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
No igen, a forumaban is rengeteg hasznosat talalsz. Pl onnan ismertem meg az engvid.com vagy newsinlevels.com oldalakat de rögtön kaptam segitseget ha valami nyelvtani kerdesem volt akkor is. Illetve sok anyanyelvi ember tud életszagú dolgokat tanitani ott is.
2015. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Na ezt azért nem hiszem el, hogy spanyolban már útbaigazítást kértél és értettél mindent pár duolingó lecke után.:D
2015. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd...

Az a pár lecke meg azért kb. a kurzus fele és nagyon-nagyon sokszor ismételve.


Ne higyjük már azt hogy a Duolingo csodaszer, amivel nulla óra alatt megtanulsz bármit. NEM! Ugyanúgy iszonyat sok órát kell vele foglalkozni. De akkor hatásos.

2015. okt. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!