Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás lehetőleg...

Angol tanulás lehetőleg autodidakta módon 3 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Komolyan elhatároztam, hogy szeretnék megtanulni angolul olyan szinten, hogy bármilyen filmet képes legyek megnézni angolul, angol újságokat, regényeket olvasni és bárkivel kommunikálni olyan szinten, hogy ne jöjjek zavarba, hogy esetleg nem értem amit mond. Németet tanultam, ezért lehetséges, hogy teljesen az alapoktól kellene kezdenem. Persze tudok pár mondatot, és szót, de az nem igen alapfok. Szóval 3 évet tűztem ki erre magamnak. Ennyi idő alatt sikerülhet ilyen szintre érnem? Otthon, egyedül lehetetlen a dolog? Mindenféleképpen tanár kell? Melyik az a program, vagy könyv amit a legjobbnak tartotok? Mondjuk először kezdő szinten, de persze a felső szintig is mondhattok, sőt megköszönném! A Duolingoról, és a nyelvipercek.hu-ról mi a véleményetek? Utóbbira érdemes lenne beruházni? Könnyebben menne a tanulás? Köszönöm, hogy elolvastátok!



2015. júl. 11. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Soha a büdös életben nem tanulsz meg angolul egyedül! Sőt, semmilyen nyelven.


Meg sem fogod érteni az igeidőket soha! Kiejteni sem fogod tudni a szavakat.


Duolingo egy kaka, felejtsd el.


Én nulláról indultam februárban angolból. 4 hónap intenzív (havi 100 óra) angol tanfolyam. Ma kb. annyit tudok, mint más 4 év alatt a középsuliban. De otthon nagyon erősen rá kell gyúrni, napi legalább 30-50 szót megtanulni, nyelvtanozni... Én még 2 hónap intenzívre megyek vissza a nyelvsuliba, cél jövő júniusra egy felsőfokú nyelvvizsga, ami simán hozható.


Ha valaki nem munka mellett csinálja, mint én, nyelvsulival 1 év alatt hozható a felsőfok, nekem kb. 1,5 év lesz munka mellett.


Nyelvsulira ruházz be, ne online vackokra!!!!!


400 ft-os óránkénti díjak vannak, ez semmi!

2015. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Ne higgy az elsőnek,csak a kedved akarja elvenni az egésztől!

A duolingo valóban nem sokat ér a maga értelmetlen sablon mondataival. Viszont rengeteg autodidakta nyelvkönyv van,amikben anyanyelvi beszélők segítenek a kiejtés elsajátításában is,míg nyelviskolában itt Magyarországon legtöbbször olyanok tanítanak,akik nem tudnak különbséget tenni az apple,és a bed kiejtésében. Méghogy nyelviskola... ha nem anyanyelvi a tanár,a kiejtésével kitörölheted,kedves első. Persze nyilván vannak kivételek,de a legtöbb nyelvtanár,nyelviskolai tanár nem sokat ér a maga módján magyaros kiejtésével. És ha a kiejtés bukta,akkor az egész bukta.

2015. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Második!


te mi a pics@ról beszélsz????


Jártál valaha nyelvsuliba? Tudod, hogy milyen oktatás megy ott? Nem? Akkor mit okoskodsz? Bírom a magyar okoskodókat...


Nagyon jó kiejtésű nyelvtanárok vannak, és a legtöbb nyelviskola már biztosít kommunikációs tréninget is az árban ANYANYELVI tanárral! Az oktatáson ezernyi hangfelvételt is lejátszanak, és nyilván soha nem hallottál még élő nyelvi beszédet, de a brit és usa angol sokszor teljesen más! A nyelviskolákban épp erre mennek rá a hangfelvételekkel, hogy minél több kiejtést és dialektust is meghallgass. (Volt olyan brit kiejtés, amiből egy büdös szót nem értettem.)


Aztán, mivel fizetsz a tanfolyamért, bármikor átkérheted másik csoportba, ha nem vagy elégedett a tanárral. De épp ezért a nyelviskolák megválogatják, kiket vesznek fel, nem úgy mint egy állami iskola.


Nem mondom, hogy nem lehetnek szar nyelviskolák, el kell olvasni a visszajelzéseket, valamint minden iskola biztosít ingyenes órába belehallgatást is! Be kell ülni, és meghallgatni, nem túl bonyolult.


És mivel venném el a kedvét? Hogy egy év alatt felsőfokra eljuthat? míg otthon egyedül 10 év alatt sem fog neki menni az angol? A tanulás pénzbe kerül, ezt tudomásul kell venni. Nyár van, van diákmunka, össze lehet rá spórolni.

2015. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és mellesleg, egy nyelviskolában rá leszel kényszerítve, hogy megszólalj! Hogy beszélgess a tanárral, a többiekkel.


Otthon egyedül soha nem fogsz megszólalni sem, nemhogy rendesen megtanulni angolul. 10 év alatt maximum összeszedsz egy gyenge passzív nyelvtudást, ami semmire nem jó.

2015. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nos,kedves 3.!


Igen,jártam már nyelviskolákban! nem is egyben!

Hogy részletezzem a dolgokat,és válaszoljak a felvetéseidre! A nyelviskolák arra mennek rá,hogy minnél több embert bezsúfoljanak egy tanfolyamra. A legtöbb tanár délután ér rá,mivel máshol is tanít,avagy addigra már úgyis fáradt,még ha nem volt egész nap semmi dolga sem! Ingerültebbek,nem figyelnek annyira,ráadásul sokszor 8-

2015. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocsi,véletlenül elküldtem. Szóval folytatom.


Sokszor 8-10 emberre kell egyszerre figyelniük,megvannak már az elején a kis kedvenceik,tipikus magyar mentalitással különveszik fejben az embereket,hogy ki az okosabb,és ki a gyengébb képességű. Mert aki csak tanulni megy oda az ugye nem olyan menő,de aki óra közben vicceket mesél,azt szátolrják a tanárok persze. Szóval a skatulyázás rendesen megy.

Ezen felül nekem ne magyarázd már el,hogy egy teremben,ahol sokszor ősrégi cd lejátszókon játszák le a hanganyagokat,és visszhangzik a terem,majd abból megtanulja valaki az angol kiejtést.... hát hogyne.

Sokkal jobb az,ha valaki bevonul a saját szobájába,bezár ajtót ablakot,és úgy tud gyakorolni,majd fokozatosan engedi be a zajokat. Mindjárt más a kettő.

A nyelviskolákban külön figyelem nincs az emberekre,csak ha kinyitod a pénztárcád,és magántanárt kérsz.

A két "legjobb" országos nyelviskola hálózatról írom ezeket a tapasztalatokat.

2015. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha egy X nyelven eljutsz egy szintre, akkor Y nyelven már könnyebb lesz ugyanarra eljutni. Tanárral vagy magadtól, az mindegy, a technika korában élünk.
2015. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

Második!


Hát akkor te pocsék nyelvsuliban voltál, vagy nem tudom... Innen nem tudom megítélni, mert ahova én jártam, ott is voltak lusták, akik az oktatásra fogták, hogy ők nem haladnak, meg hogy túl gyors stb... Miközben eszméletlenül jó tanárunk volt! A lusták mindig mindenkit hibáztatnak, tanárt, módszert stb...


Nem mondom, hogy te az vagy, de sokan vannak, akik ezért szólják le a nyelvsulikat...


Hogy mit értesz két legjobb suli alatt? Általában a legjobban reklámozott (ezáltal) drága sulikra szokták ezt mondani... Mint mondtam, az meg is érdemli, aki nem tájékozódik...


Én ismerős ajánlása útján mentem ebbe a suliba (kevesen ismerik), és bárkivel beszéltem utána, mindenki dícséri, főleg a tanárt, akinél én voltam... Nálunk éppen azokkal nem foglalkozott a tanár, akik órán szórakoztak, megjegyzem, a többiek sem szerették ezt, nem azért fizettünk, hogy más szórakozzon órán... (Mivel fizetsz, ezt is kikérheted magadnak.) Amúgy ki is estek hamar, mert nem akartak tanulni...


Őskori lejátszót sem láttam nálunk... a tanár még egy csomó (ncore-os anyagot is adott nekünk ingyen). tehát vannak jó helyek, ajánlás útján kell menni, ez igaz az autószerelőre, mindenre.


Egyedül pedig nem fog tudni megtanulni, mert nem zseni. A zsenik nem kérdeznek, ösztönösen megy nekik. A kérdező pedig nem beszél németül, tanították neki, ez a leírásból kiderül. A két nyelv pedig tök más. Aki felsőfokon beszél két nyelvet, ő már próbálkozhat egyedül a harmadik nyelvvel, addig esély nincsen erre...


Felőlem aztán mindenki tanulhat otthon egyedül, majd 3 év múlva rájön, hogy elment az ideje, a pénze online hülyeségekre, és nem tud semmit.

2015. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy felsőfok és két középfok után is beletört a bicskám a 4. nyelvbe, úgyhogy inkább elmentem tanárhoz, akivel rendesen fel tudtam nyelvvizsgára készülni. Most már felsőfokra készülök.
2015. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Alapjaba veve en sem nagyon szeretem a nyelvsulikat holott ott altalaban jobbak a tanarok mint a kozoktatasban. Oke h ra lesz kenyszeritva h beszeljen de a nyelviskolak tulsagosan is csoportot oktatnak, ugy mint a kozepiskolak igy az egyen igenyei sosem lesznek teljesen kielegitve mert az nem biztos h azonos a csoport igenyeivel. Abbol a szempontbol jo h diktal egy tempot es versenyszellemet is teremthet.

En azt javasolnam h nezz irdatlan mennyisegu amerikai es britt sorozatot, filmet. Emellett legyen egy konyved amibe sok feladat van, nem csak magyarazas mert ugye aktiv mondatalkotasi kepesseg is kell. Olvasni eloszor ilyen konnyitett pingvines konyveket ajanlok, utana meg lehet rendeseket is. Ha mar tanultal nemetul tudod h megy a folyamat. Beszelgetotarsat pedig lehet talalni neten barhol, akar skypolhatsz is vele minden nap.


Ez csak megjegyzes, de ha 3 evig csinalod ezt akk ugyanugy meglehet a felsofokod mint a nagykepu nyelviskolas valaszolonak :P a batyam pl gimi vege fele kezdett el angolul tanulni a tevebol meg netrol mert nem engedhettunk volna meg egy nyelviskolat es erettsegi tajekan lerakta az egynyelvu nyelvvizsgabol a felsofokot. En magam is leginkabb neten tanulok, sorozatokat nezek es konyveket olvasok es most C1 szinten vagyok, bar nekem nyelvvizsgara pont nincs szuksegem.

2015. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!