Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulásnál a szavakat...

Nyelvtanulásnál a szavakat hogyan jegyzitek meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje tanulok angolul.

Számos módon próbálkoztam a szavak megjegyzésére.

Pl. készítettem szókártyákat,mondatokba foglalva tanultam meg a őket még is vannak olyan szavak amelyeket látván nem jut eszembe a jelentésük.De van olyan eset amikor egyből megjegyzem őket (valamint van olyan hogy hirtelen nem tudom mit jelent magyarul de tudom a jelentését).Ez mi miatt van?


Mostanság a megtanult kifejezéseket próbálom beépíteni a beszédembe amikor angol tanulókkal chatelek.

Ti hogyan tanuljátok meg őket illetve hogyan nem megy ki a jelentésük a fejetekből?



2015. okt. 1. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvasni kell, ez a titok! Folyamatosan, naponta találkozni a nyelvvel, és az olvasottakban garantáltan szerepelni fog az adott szó is, mindig más szövegkörnyezetben. Kezdő szinten könnyített olvasmányokat, dalszövegeket, és tanulóoldalakon rövid történeteket, plusz filmeket és videókat nézni angol felirattal.
2015. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5 perc angol magazin szerinted jó?
2015. okt. 1. 20:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, de annak az online változata is ingyen. Én is épp azt akartam ajánlani. Meg pont most hirdette magát a facebookon ez: [link] Ez is jópofa.
2015. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor új szavakat tanulok hangosan is ki szoktam őket mondani, jobban rögzül ha nem csak látod de hallod is, ráadásul később könnyebben fogsz tudni megszólalni.

A nem használt szavak lassan elfelejtődnek így érdemes ismételni vagy rendszeresen olvasni.

Memrise -val elég jól lehet gyakorolni.

2015. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!