Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most vagyok 8. -os és tavábbta...

Most vagyok 8. -os és tavábbtanulok. Szerintetek megérni-e nyek-angolra menni, ha általánosban németet tanultam? Kérlek mondanátok Debrecenben olyan iskolákat, ahol jól meglehet a nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg nyek-re menni, főleg angolból nem. Ha valami ritkább nyelvből mennél, akkor azt ondom, van értelme (francia, spanyol, japán).

De angolul akár egyedül is meg lehet tanulni, de ha mégis kell segítség, viszonylag olcsón magántanárhoz is járhatsz stb.

Nem jártam nyek-re, mégis lett két felsőfokúm, de az osztálytársaim közül (akik némettel kezdtek) - majdnem mindneki eljutott angolból is legalább a középfokúig. Szóval szerintem menj inkább 4 éves képzésre - lehet az nyelv specializált, de úgy gondolom, hogy felesleges plusz egy évet ráhúzni a nyek miatt. Ráadásul első évben sok nyek-es ki is jön a gyakorlatból, mert csak szintentartó óráik (azok meg nem érnek valami sokat) vannak a nyelven kívül és nehéz visszarázódni a többi tárgyba második évtől.

2015. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. okt. 4. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!