Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nehezebb egy angol...

Miért nehezebb egy angol filmet megérteni, mint egy "normális" angol beszédet?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy tökéletes angol tudással rendelkezek de eltudok csevegni angolul bárkivel anélkül és meg is értem, hogy mit mond. Azonban egy angol film megértésével nagy gondjaim vannak.

Ez azért lehet mert gyorsan beszélnek? De miért beszélnének gyorsabban mint egy átlagos ember?


2015. okt. 4. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó, rendben, de milyen angolt? A film nagy valószínűséggel amerikai, míg élőben lehet, hogy brittel beszélgetsz. Nekem is könnyebb volt megérteni a brit angolt az elején. Ha meg a film brit vagy amerikai, de te egy vágnivaló magyar akcentussal rendelkező emberrel beszélgetsz angolul, akkor egyértelmű, azt miért érted, a filmet pedig miért nem. Szóval nem mindegy, mit mivel hasonlítunk össze.
2015. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A filmben szeretnének hatni a nézőre, így egy poént másképp ejtenek ki. Példa: "És akkó kigyütt a paraszt a házbó..." Lehetne példának hozni az operát is, amit magyarul adnak elő, de mégis elég nehéz megérteni. A magyarok között is vannak olyan emberek, akik elég érthetetlenül beszélnek és ez minden nyelvterületen jelen van. Ez körülbelül olyan, mint az opera és a hétköznapi beszéd. Persze ez nagyon végletes, mert a filmben nincs ekkora különbség, de mégis jelentős.
2015. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

próbáld angol felirattal nézni a filmeket. idővel hozzászoksz majd és felirat nélkül is jobban fog menni

egyébként én sorozatokkal tanultam meg megérteni a kiejtést.mire a 8.évadhoz jutottam(24*40*8 perc hosszú volt összesen a sorozat) addigra már pontosan ismertem a szereplők beszélési stílusát. volt akit könnyen megértettem,de voltak hadarósak is,vagy akik alapból mondjuk latin-amerikait játszottak és más volt az akcentusuk stb.. hozzá kell szokni

amúgy élő beszédben vissza tudsz kérdezni ,lehet azért is egyszerűbb

2015. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amióta kiírtam a kérdést gondolkodtam egy kicsit és szerintem az a gond, hogy a szereplők már előre tudják, hogy mit fognak mondani és ezért könnyen ledarálják hisz nem kell gondolkodniuk semmin. Nameg egy-egy párbeszéd vagy beszólás nagyobbat csattan ha nincs húzva-nyújtva.

Éppen ezért sokszor arcmimika nélkül elhadarnak egy rohadt nagy beszédet, gondolkodás nélkül.

2015. okt. 4. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!