Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen jó módszerek vannak...

Milyen jó módszerek vannak nyelvtanulás alatt szavak tanulására?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tanulok idegen szavakat, főképp a németet, de más nyelvekkel is így vagyok. Van jó módszeretek a szavak tartós memorizálásra?

A szókártyás módszert próbáltam, de sok macera, és nem nekem való, mert leöntöttem, eltéptem, összekevertem, elhagytam őket...:D


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. okt. 5. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Használni kell őket. Levelezni, fordítani. Csak úgy szövegkörnyezetből kiragadva nem jó.
2015. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szókártya, szótárfüzet.
2015. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cila123 ***** válasza:
Írásban , beszédben állandó ismétlés.
2015. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Folyamatos gyakorlás, minél többször találkozol vele annál jobban raktározódik. És ahogy írták szövegkörnyezet. Mindig kifejezéseket tanulj, sose szavakat önmagában, mert annak nincs értelme.

Jó program az ANKI. Lényegében mindent csinálj célnyelven és úgy is előjönnek maguktól a szavak. Filmet nézz eredeti szöveggel stb.

2015. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt írtam hasonló kérdésre:

- Egyszer leírod, kiszótárazáskor.

- Egyszer beírod wordbe vagy excelbe.

- Egyszer rámondod az okostelefonra.

- Egyszer meghallgatod reggel a buszon.

(Fentiek smétlése nem tilos. :) )

- Különféle gyűjtéseket (közlekedési eszközök, szabadidős tevékenységek, gyilkolási módszerek...) csinálsz - azokkal fenti eljárást követve.

- Bármelyik ellenkező nemű haverod egy Balaton szeletért és egy pusziért ír egy rutint, ami véletlenszerűen dobálja fel a word vagy az excel tartalmát, véletlenszerűen a magyar vagy az angol szavakat.

2015. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már úgy csinálom,hogy tipikus szókapcsolatokat próbálok megjegyezni,lehető legkevesebb,szóval.

pl: olvadó hó, esik a hó stb.

Illetve el szoktam játszani azzal,hogy mi illik még hozzá.

(fénylő csillagok, pislákoló csillagok, pislákoló gyertyák, égő gyertyák..)

2015. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!