Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi vs....

Emelt angol érettségi vs. Középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2015. okt. 13. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2015. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyik éri meg jobban? Melyiket lehet könnyebben teljesíteni?
2015. okt. 13. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
A középfokú nyelvvizsgát jobban tudod hasznosítani a jövőben. Egyetlen munkáltatót sem érdekli, hogy miből érettségiztél és milyen szinten. Ezt be lehet írni az önéletrajzodba. Bár a papír sokszor szintén nem számít, csak a tudás, de még mindig többet ér egy nyelvvizsga, mint egy érettségi.
2015. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Látom még közelben se járnak a lényeghez a válaszolók.

Az emelt angol érettségi (ha 60% fölött van), akkor az egy középfokú nyelvvizsgát vált ki.

Mármint bárhol úgy számítják, mintha meglenne a nyelvvizsga. (Kapsz is róla igazolást!)

Emelt angol érettségi ingyen van, ha még most vagy gimis és most fogsz érettségizni, a nyelvvizsga meg alsó hangon 30-40 ezer Ft.

Érettségire könnyebb készülni, hiszen több év példáját láthatod magad előtt. Könnyeb lehet rá tanulni.

Nyelvvizsga akkor éri meg ha nem akarsz érettségiig várni, nem számít az a 30-40 ezer, és már nem vagy gimis.

2015. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nekem már az érettségiért is kell

26 e ft

nyelvvizsga 35 e ft körül mozog ha komplexet csinálok

2015. okt. 13. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:

ECL B2 komplex 25 ezer Ft.


Én azt "könnyebbnek" találtam, mint az emelt szintű érettségit, a nyelvtani részek hiánya miatt. Mindkettőt csináltam, mert a nyelvvizsgát korábban tettem le, minthogy tervbe került volna az emelt szintű angol érettségi.


Ha továbbtanulási terveid vannak, célszerűbb az érettségi. Egyébiránt nyelvvizsga.

2015. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 6-oshoz csatlakozom: az emelt érettségi lényegesen (!) nehezebb. További előnye, hogy rengeteg típusból, helyszínből és időpontból választhatsz, és a felkészítőkönyvekben mintafeladatsorok ugyanúgy vannak, mint ahogy az érettségihez találhatsz. Szóval továbbtanuláshoz az 50 pluszpont miatt emelt érettségi, ha nem ahhoz kell, akkor nyelvvizsga, főleg, hogy bizonyos típusait külföldön is elismerik.
2015. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint a nyelvvizsga további előnyeit soroltam, csak kimaradt a mondatomból.
2015. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!