Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy középfokú szinthez,...

Egy középfokú szinthez, középfokú nyelvvizsgához a Kljucs 2 és a Sag za sagom 2 elég?

Figyelt kérdés

Együtt értve a kettőt.Főleg a szókincsre kérdezem hogy elég-e.

Természetesen a nyelvtan megfelelő ismeretét is hozzáadva.



2015. okt. 24. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég. Van még egy vizsgaelőkészítő könyv: Mágocsi-Kalafatics, nem biztos, hogy kapható, nyomozz vagy antikvárium. [link] És csinálj emelt érettségi teszteket (azok nehezebbek, mint a B2, tehát nem kell hibátlanra), hogy vizsgafeladatokat is gyakorolj. Plusz kapható egy hallás utáni értéses könyv is, [link] A BME vizsgát javaslom, inkább, mint az Origót.
2015. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a 2 könyv megvan nekem :D


Köszönöm a válaszod,nagyon jó hogy írtál :)

Ami a nyelvvizsgát illeti,eddig voltam már többször Origón (angolból,franciából is,középfokon meg felsőfokon) és nem nagyon volt vele problémám.

2015. okt. 24. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Az origon a nyelvtani teszt a húzós, amikor arra kíáncsiak, hogy mit nem tudsz, nem arra, hogy mit tudsz.
2015. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezen a teszten majd még elgondolkodok.Azt tudom hogy jó nyelvtani tudás kell hozzá,a nyelvtanomat oroszból még eléggé fejleszteni kellene.


Franciából viszont nagyon jó lett az Origós tesztem,az egyik legjobban sikerült feladat lett a nyelvvizsgámban.

Jobb lett,mint pl. a fordítás meg a levél,bár igaz hogy a levél részét én rontottam el,mert lehet a másikat kellett volna választani.Na mindegy


Szóval a nyelvtanomon fejleszteni kellene még.Ennek ellenére legtöbbször nem is a nyelvtant kérdőjelezem meg legtöbbször,hanem a szókincsemet.

Pedig az természetes hogy nem értek minden szövegből mindent.Szerintem ez másnál is így van.

2015. okt. 25. 11:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként a BME talán a szövegértését tekintve lehet jobb lenne,én nem tudom.De az is igaz hogy az Origóban azért bízok alapvetően,mert eddig 2 nyelvből,2 szinten is bevált nekem.


Az az igaszság,hogy voltam már egyszer BME nyelvvizsgán,akkor az nem sikerült.(Ez angol volt) Viszont ez talán annak tudható be hogy még nem voltam felkészülve.

2015. okt. 25. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!