Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyiben kulonbozik az ukran...

Mennyiben kulonbozik az ukran nyelv az orosztol?

Figyelt kérdés
Eleg sok jol fizeto allas van nyugateuropaban, ha valaki felsofokon beszel angolul ( ez kipipalva, nemetul ( ezen is eldocogok, de fejlesztesre szorul) es oroszul. Azt gondoltam elkezdenem tanulni, de nagyon draga, az ukran sokkal olcsobb, megeri igy erre fokuszalni es aztan max atkepezni magat az embernek?

2015. nov. 15. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem felsőfokúm van oroszból, de nem értem az ukránt. Max. az írott nyelvet, de azt is csak bizonyos szintig. Nem hasonlítanak annyira a szláv nyelvek, mint elsőre tűnik.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, kettőből van papírom.

2015. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van orosz ismerősöm, és éppen a múltkor került szóba, hogy mennyit ért az ukránból. Azt mondja, nem érti, csak szavakat, meg néha követni tudja miről van szó.
2015. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonlit az oroszra, de nagyon sok egyeb - foleg lengyel - szo van benne. (volt kollegam orosz anyanyelvu, felesege meg harkovi, tole van az info)
2015. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!