Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsgám van,...

Felsőfokú nyelvvizsgám van, de évek óta nem használom a nyelvet. Mi a legjobb/leggyorsabb módszer, hogy visszahozzam?

Figyelt kérdés

Németből még a középiskola végén tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát, viszont egyetemen inkább az angolra fektettem a hangsúlyt,meg elkezdtem egy harmadik nyelvet is. Így sajnos a németet hanyagoltam, és 5 éve alig foglalkoztam vele. Már nagyon bánom, hogy nem tartottam szinten, mert most diplomázok, januártól állást kezdek keresni, és bizony jól jönne egy aktív német nyelvtudás.


Ha 5 évvel ezelőtt erős felsőfokú szinten voltam, de azóta nem gyakoroltam, mi lenne a legjobb módszer arra, hogy minél előbb felfrissítsem, visszahozzam a tudást?

Kb. mennyi idő alatt lehetséges szerintetek újra felsőfok közeli szintbe érni?


Most nagy a passzív tudásom, tehát ha olvasok, szinte mindent megértek, és a tévében is kb 80%-át értem az elmondottaknak. Viszont ha nekem kell megszólalnom, akkor rengeteg dolog van, ami hirtelen nem jut eszembe, és az írás is sokkal lassabban megy, mint régen, mert sokat kell gondolkoznom.


2015. nov. 23. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én németet tanultam az általános iskolában, angolt és franciát a gimiben, úgyhogy hasonló problémákkal küzdök. Az angollal ugye nincs gond, azt úgyis használom, bár beszélnem ritkán kell. Amivel én szoktam próbálkozni:

(1) a gépemet francia nyelvre állítottam, meglepően sokat segít

(2) idegen nyelven szoktam naplót írni

(3) a férjemmel tudok franciául beszélni

(4) hangos olvasás idegen nyelven - ettől hamarabb rááll a szám a kiejtésre

(5)


Amit én nem csinálok, de talán jó lenne:

(1) idegen nyelvű keresztrejtvény-fejtés, mert itt a szavak előhívását kell gyakorolni

2015. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!