Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Germán vagy Újlatin nyelvek?

Germán vagy Újlatin nyelvek?

Figyelt kérdés
melyek a könnyebbek? Melyek érnek többet? Melyeket szereted? Illetve melyeket tanulod(tad)?
2011. júl. 27. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról hogy melyik könnyebb arról nem tudok nyilatkozni, de először érdemes valami Európában elterjedt nyelvet tanulni. Én németet és angolt tanulok ami ugye germán.

Ez attól függ mit akarsz kezdeni a nyelvvel.

Ha Spanyolországba akarsz menni akkor spanyolul kell tanulnod, ha Ausztriába akkor németül célszerű tanulni.

2011. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az újlatin nyelvek könnyebbek és szépek, de az értékük relatív.
2011. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a germán nyelvek könnyebbek (9 évig tanultam németül, angolul 1 évig, és éltem is angol nyelvterületen egy ideig, franciául pedig 4 évig próbáltak, nem nagy sikerrel)
2011. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Eddig tanultam németet, olaszt, angolt és franciát.

A német rémesen nehéz, bár én nagyon szeretem. És nagyon hasznos nyelv.

Az olasz szerintem gyönyörű nyelv és elég könnyű is, viszont nem éppen hasznos, kivéve persze, ha Olaszországban akarsz élni (ami eléggé jó hely mondjuk). :D

Az angol a legkönnyebb, ez nem is kérdés, és a leghasznosabb is. A szépsége relatív. Attól függ, ki beszéli.

A francia igen érdekes nyelv. :D Nem kifejezetten szép, de egyáltalán nem csúnya. Közepesen nehéz nyelv, bár szerintem a nyelvtana a németnél könnyebb, angolnál a kiejtése könnyebb, és az angol-német páros után a harmadik leghasznosabb.

De összességében egyértelműen a germán nyelvek a hasznosabbak,

viszont az újlatin nyelvek szebbek.

2011. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Germán vagy Újlatin nyelvek?"


Nem Újlatin, hanem újlatin.


"melyek a könnyebbek?"


Erre nincs szabály. Az izlandi germán nyelv, és nehezebb a németnél, amely szintén germán nyelv, és jóval nehezebb az angolnál, mely szintén germán nyelv. A portugál nehezebb a spanyolnál, holott igen közeli rokonok. A portugál nehezebb vagy az angol? Kinek ez, kinek az.


"Melyek érnek többet?"


Az angol az egyetlen világnyelv. Regionális nyelvek: német, orosz, francia, kisebb mértékben a spanyol és a portugál. Ezek a legfontosabb nyelvek. Egy részük germán, más részük újlatin, az egyik meg szláv. Nincs sok értelme nyelvcsaládokról beszélni, amikor a téma nem a nyelvek eredete és rokonsága.

2011. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!