Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen szintu...

Szerintetek milyen szintu angol tudas kell ahoz hogy tudjal rendesen beszelgetni egy angol anyanyelvűvel?

Figyelt kérdés

Például egy némettel vagy lengyellen eltudok tarsalogni angolul. Ugye ok is csak tanultak az angolt.

De multkor mikor probaltam egy angol anyanyeluvel csak hebe-hoba ertettem meg belole valamit.Ez teljesen mas


2015. dec. 1. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Középfokú nagyjából elég, hogy tudjál társalogni.
2015. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy elég. :D

Maximum akkor ha odafigyel rád.

Ha egyenértékű partnerként kezel, hamar elveszel egy középfokkal. Főleg akkor ha még tájszólása is van. Vagy furán, nem tisztán beszél.

2015. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge középfok, ha a kedvenc évszakodról akarsz vele beszélni. Erős középfok, ha egy normális beszélgetést akarsz, felsőfok, ha a bankrendszerről társalognál. Erős felső, ha leszarja, hogy külföldi vagy és hadar, akcentussal beszél, idiómákat használ, stb.

De egyébként lehetetlen megmondani. Én a középfokú nyelvvizsgán még nem mentem volna át, mikor már tudtam az extrém sportokról beszélni, mivel az érdekel, és többnyire angol szövegeket olvasgattam a témával kapcsolatban.

Most 3,5 éve kint vagyok, a lehető legtöbb lehetőséget próbálom megragadni, hogy fejlesszem magam, de pl. politikáról a mai napig nem tudnék senkivel beszélni, nem ismerem a szakszavakat, szakkifejezéseket (igaz, nem is akarom.)

2015. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Pont unokanovermmel voltunk kint angliaban. Neki van kozepfokuja. De o meg annyira sem ertette mint en. En hasznalgatni hasznalgattam az angolt, de nem angolokkal
2015. dec. 1. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A bankrendszerhez annyit hozzátennék, hogy oda is egy nagyon erős felső kell. Főleg akkor ha nem ovis szinten tárgyaljátok. :)
2015. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig a fizika PhD.-dról akarsz beszélgetni, akkor nem neked kell a nyelvvizsga, hanem neki a fizikadiploma, különben nem fogtok szót érteni.


Szóval a nyelvvizsgaszint alapján nem sok mindent lehet mondani. Egy középfokúval azért általában nem vagy teljesen elveszett, ha kimered nyitni a szádat.

2015. dec. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy a nem érted problémán sokat segít, ha sok filmet nézel angol nyelven. Ha egy amerikaival akarsz beszélgetni, akkor lehetőleg amerikai filmet nézz, ha angollal, akkor angolt, ha ausztrállal, akkor ausztrált stb. Már tökre örültem magamnak, hogy értem az angolt, mert amerikai filmeket könnyen tudtam már nézni felirat nélkül is, aztán hallottam valódi angolokat beszélgetni, és nagyon kellett koncentrálnom.


Amúgy a szlávok elég érthetően beszélnek angolul, szépen kiejtik az összes mássalhangzót, így lehet követni, mit mondanak.

2015. dec. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy "gyenge" felsőfokom van. 1-2 hónapja beszélgettem egy bostoni sráccal. Értettük egymást,olykor 1-2 mondatát nem egészen,és csak bólogattam,vissza kellett volna kérdezni :D. Kérdésedre válaszolva,ez tényleg sok mindentől függ,de szerintem is elég egy stabil középfok,csak meg kell szólalni bátran ;)
2015. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én elbeszélgetek magyarval elég jól, de tanulni egyetemen nem tudok magyar nyelven csak angolval. Csak hétkoznapi dolgokban, de beszelnek hozzám gyorsan akkor már van baj.


Szüleim beszélnek angolul jól de ugy mint en beszelek angolul nem tudnak. Ők születtek itt de én Amerikában már, nőttem fel ott és anyanyelv angol.

2015. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!