Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvi szakos egyetemisták,...

Nyelvi szakos egyetemisták, ti mennyiért és milyen hosszú órákat vállaltok magánban?

Figyelt kérdés
Köszi a seítséget :)

2015. dec. 17. 19:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
8%
Nem vagy sem egyetemista, sem nyelvtanár... de azért kioktatsz. Én is csak 28 éve tanítok nyelvet, honnan is tudhatnám mindazt, amit ide leírtál nekem??? Mindenesetre köszönöm a tájékoztatást! A piros kéz miatt pedig ne aggódj, arra mások specializálják magukat, én nem!
2015. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

Én nem 5000ért tanítok, de van olyan csoporttársam, aki igen, és ha valaki megfizeti neki, akkor mi van? Házhoz jár ki valahova vidékre a fővárosból, az árban benne van a közel 3 órás út, a pótjegy, a nyomtatás, az órára felkészülés, a saját anyagok, feladatlapok összeállítása, a házi és a dolgozatok javítása. Közölte a családdal, hogy sajnos az utazás miatt elmegy a fél napja, kiesik 3 diák is, kevesebbért nem tudja elvállalni, ők meg kifizették.

Én meg sokszor látom azt, hogy tanítanak ilyen-olyan emberek nem is nyelvi szakokról, akiknek a középszintet sem üti meg a tudása, de azt hiszik, hogy perfektek, mert kimentek 3 hónapra konyházni meg mosogatni táborokban vagy szállodákban, ezért hirtelen megjött az önbizalom, és annyit kérnek el, mint én. De most akkor mit csináljak? Ha másnak ez megfelel, akkor tessék, én megtalálom a magam közösségét. Mellé az, hogy valaki egyetemista még nem jelenti azt, hogy nem is tudja az anyagot, vagy ne tudná tanítani...

Egyébként látom, hogy le lettem pontozva, de minden nyelvnek más a piaci értéke. Az angollal annyira nem lehet magasra lőni a lécet, mert nyilván rengeteg a konkurencia, de mondjuk egy norvéggal vagy egy perzsával nem kell szerénykedni, mert nem találsz minden bokorban ilyen tanárt.

2015. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként mellékesen megjegyzem, hogy a tanítás árát azért se teszem alacsonyabbra, mert én is pénzzel fizetek a boltban, és az órarendemnek köszönhetően esélyem sincs normális munkára, mivel sehova nem vennének úgy fel, hogy nagyjából heti 4-8 órát tudnék vállalni hét közben, persze azt is csak rugalmas beosztásban.
2015. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%

Juanito Rico:


Azért eléggé más valakit egy középszintű érettségire felkészíteni vagy egy felsőfokú nyelvvizsgára, azért írtam h az szerint 2-3 ezer, hogy milyen szintre kell őket felhozni honnan, mennyi idő alatt. De a nyelviskolákban is más árat kérnek más szinteken nem értem ebben mi a probléma. Amúgy 1,5 óráért max. 3 ezer Ft-t kérek, azért egy nyelviskolához képest vagy egy keresettebb magántanárhoz képest ez olcsóbb sokkal. Meg ebben benne van a mindenféle feladatlap nyomtatása, tankönyvekből másolt lapok stb., míg vannak olyanok akik simán megvetetik a 3-4 ezer Ft-os könyveket is, nem csak az óradíjakat kérik el.

2015. dec. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
15%
"Tankönyvekből másolt lapok????????" Ezt nem értem? vagyis, dehogy nem értem! Én, minden tanítványomnak személyre szabottan készítem a tananyagot. Igen, időigényes, de megéri. Persze, akit csak az érdekel, hogy mennyit kérjen egy óráért, és az nem, hogy ezért mit és mennyit adjon.... elgondolkoztató. Vártam, hogy a minőségről is ejt valaki néhány szót, arról, hogy bármennyit kér is, de azért ugyanannyit ad is. Ilyennel még nem találkoztam. Azt hiszem, nem tévedek, ha nem is fogok! Na, szóval, ha kérünk, azért adjunk is! Mert ha nincs meg az ár érték arány, az valóban rablás! Vagy még ez sem az?????????? Ezzel részemről lezártnak tekintem ezt a vitát, nincs rá időm, mivel én nem könyvből másolok anyagot, nem internetről nyomtatok, minden kontroll nélkül, így az én módszerem igen idő igényes, ellenben színvonalas! Züllesszétek csak tovább a magyar (nyel)voktatás színvonalát! Ez Magyarország, ezek a magyarok!!!
2015. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%

Istenem, igen, tankönyvből másolt lapok. Van egy rakat könyvem amikből összeválogatom a dolgokat és azt lemásolom. Elméleti anyagok, feladatsorok, képleíráshoz képek szituációkhoz, szószedetek stb. nem értem minek kötsz bele mindenbe. Ezek is ugyanúgy össze vannak válogatva aszerint mit veszek éppen egy diákkal. Azért van a millió féle könyv hogy azokat használjuk, mint egy nyelviskolában vagy egy gimiben. Nem hiszem hogy rossz minőségben oktatnék csak azért, mert könyveket használok a tanításhoz. Nem kontroll nélkül nyomtatok mindent, kikeresem azokat a részeket a könyvekből (nyelvoktatásra szánt könyvek, a többségét még Londonban vettem) vagy éppen netről amik kellenek, ha nincs elég vagy nem teljesen olyan amilyen kéne akkor írok külön feladatsorokat.


Amúgy meg ha ennyire bajod van a magyarokkal miért nem mész el innen? Ezek szerint beszélsz idegen nyelvet, menj és keress egy másik országot ahol olyan hihetetlen jó a nyelvoktatás minősége és magas színvonalon tanítanak a magántanárok semmi pénzért.


Amúgy meg ????????? !!!!!!!!!! - erről mindig az jut eszembe hogy valaki képtelen meghallgatni a másik véleményét neadjisten elgondolkozni rajta csak a hibát keresi mindenben és személyesen már habzó szájjal ordítana velem, amiért könyvből tanítok (tényleg, hogy merem) és minden egyes szóba beleköt.


Amúgy örülök neki hogy nincs időd veszekedni mert te nem "nyomtatod vhonnan" a könyveket. Érdekes, de nekem is volt pár percem válaszolni vizsgaidőszakban, tanítványok mellett. De jó, hogy akkor ezt már lezártad és nem ilyen hülyeségeken veszekedsz huszonéves egyetemistákkal :)

2015. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%
Bocsánat, elírtam, a feladatsorokat/elméleti anyagot nem könyvből nyomtatod
2015. dec. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%
Milyen jó hangulatú óráid lehetnek 18 éve. Merev, keserű ember nem tud laza órát tartani. Sajnállak nagyon. Ennyi feszültség egy helyen...megbetegít előbb-utóbb.
2015. dec. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%
Bocs. 28 éve...
2015. dec. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg azoknak, akik konkrét ár-időt írtak. Az 5000-ren diploma előtt én is meglepődtem, de örülök neki. Nem akarnék még ennyit elkérni több éves tapasztalat nélkül, de az nagyon jó hír, hogy van ránk kereslet! :)
2015. dec. 21. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!