Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előrehozott angol érettségivel...

Előrehozott angol érettségivel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Idén tavasszal csinálok osztályozóvizsgát 11. és 12.évfolyamos angolból, illetve érettségizek is. A kérdésem, hogy ha az érettségi feladatokat megcsinálom, amik eddig voltak az elég felkészülés az osztályozóra is?Mindegyik feladatsor, amit megcsináltam eddig szinte 90%-ban hibátlan volt, középfokú nyelvvizsgám egyébként 82%-os lett (írásbeli+szóbeli együtt). Levélben a tanár segít. Szerintetek?

2016. jan. 2. 14:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 11. évfolyamos vagyok, bár ez egyértelmű. Elég lesz ennyi felkészülés? Nagyon egyszerűek ezek az érettségi feladatsorok egyébként, amik 2006-tól kezdődően eddig voltak.
2016. jan. 2. 14:12
 2/3 anonim ***** válasza:
A tanárodtól kérjél tájékoztatást, hogy mi az utolsó két év tematikája/követelményei. De nyilván van köze az érettségi feladatokhoz, hiszen idegen nyelvből mindenki kell érettségiznie legalább középszinten, és gondolom hogy az utolsó év már főleg erre való gyakorlásból áll.
2016. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az osztályozó vizsga nehezebb, mint az érettségi.

Én nyelvi előkészítőre jártam, haladó angolos csoportba. Nekünk úgy volt, hogy a 11.-es része tankönyvi feladatokból állt (amiket korábban már megcsináltunk), a 12.es pedig vegyesen közép- és emeltszintű érettségi feladatokból volt összeollózva (a kezdősöknek ugyanez, csak az ő tankönyvükből, és csak középszintű feladatokkal). Így tehát nyilván annak, aki nem emeltezett angolból, az osztályozó nehezebb volt.

De minden iskola és tanár más. Kérdezd meg az angoltanárođat, hogy mire számíthatsz és hogyan tudsz készülni. Nálunk segítőkészek voltak, ha jó tanárod van, nem lesz gond.


Sok sikert hozzá!

2016. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!