Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni az előrehozo...

Tudnátok segíteni az előrehozott angol érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtem el tanulni az angolt, már elég jól megy(8. osztályos vagyok gimiben). Azt tervezem hogy 10-ben teszek egy előrehozott érettségit angolból. Kb. mikorra kezdjem el a felkészülést? Az elég ha csak itthon könyvekből és youtube-ról tanulok vagy járjak magántanárhoz? Ha esetleg nem lenne 5-ös akkor még tudok javítani? Hogyan néz ki egy angol érettségi? Nehéz feladatok vannak?
2015. dec. 19. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Kedves gyermek, ahhoz előbb osztályozó vizsgákat is le kell tenni a középiskolai négy év anyagából. Ráadásul bámennyire is jól megy egy év után, még közel sem tudsz eleget.
2015. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El tudnád magyarázni, mégis mi a fenének szeretnél előrehozottat?
2015. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az interneten megtalálod a korábbi évek érettségi feladatsorait, az oktatási hivatal honlapján. De ha beírod a google-be, könnyen meg lehet találni úgy is. Nézd át őket, kiderül belőle, milyen típusú feladatok vannak, tudsz gyakorolni is azok kitöltésével, és láthatod, megfelelő szinten vagy-e ahhoz, hogy ilyesmit tervezz. Egy év tanulás után elég merész dolog azt állítani, hogy ez tuti menni fog, de ha tényleg igyekszel, sikerülhet.

Viszont ahogy írták már felettem, osztályozó vizsgát kell tenned. Ez azt jelenti, hogy addig nem érettségizhetsz, amíg az adott tárgyból nem végezted el mind a 12 évfolyamot. Tehát ha te 10.-ben akarsz előrehozott érettségit tenni, abba bele kell egyeznie az angol tanárodnak, akinél előre le kell vizsgáznod a 10.-es, a 11.-es és a 12.-es egész éves anyagból. Az érettségi májusban kezdődik, tehát télen, legkésőbb tavasz elején ennek meg kell történnie. Úgy érzed, képes vagy előre ennyi anyagból felkészülni, miközben x másik tárgyra ugyanúgy kell készülnöd? Nem tudom, mi a célod az életben, de ha tovább akarsz tanulni, akkor nem az számít, hogy ötös-e az érettségi, hanem az, hogy minél magasabb százalékot érj el rajta, tehát az ötösön belül is vannak különbségek. Ha nem tetszik az eredményed, tudsz javítani későbbi évben, de szerintem csak szintemelőt tehetsz ingyenesen, ami azt jelenti, hogy kizárólag emelt szinten teheted le újra az angol érettségit ingyen. Valószínűleg középszinten is megcsinálhatod újra, de azért fizetned kell. Ez azonban nem pontos info, valaki kijavíthat :)

Azt is fontos tudnod, hogy ha előrehozottat csinálsz és emiatt osztályozó vizsgákat teszel, akkor utána neked már semmi dolgod az angol órákon, tehát hivatalosan angol órára már nem kell járnod. Ez nem biztos, hogy tetszik az angol tanárodnak, tehát emiatt elképzelhető, hogy nem engedélyezi az osztályozó vizsgázást már 10.-ben. Általában 11.-ben szoktak előrehozott érettségit tenni.

2015. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!