Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szókincs fejlesztése....

Madnick kérdése:

Német szókincs fejlesztése. Ötletek?

Figyelt kérdés
A német szókincsemet szeretném fejleszteni. Ki milyen módszert alkalmaz(ott), esetleg helyes szószedettet hol találok? Témákra bontva, kifejezések(amit a német máshogy fejez ki mint a magyar.) Esetek, mi mivé változik ha mit, auf, an stb. Áll. Tipp, segítség, köszönöm! :)

2016. jan. 8. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a következő módszert alkalmaztam. Leültem és megtanultam. :-) Ne haragudj, nem akarok viccelődni. Az ilyen és ehhez hasonló kérdések alapján azt a következtetést vonom le, hogy úgy akartok megtanulni egy nyelvet, hogy ne kelljen bele energiát, időt, agyat fektetni. Ilyen módszer nincs.

Az, hogy valaki "módszer" alatt elmond valami habrakadabrát, amiről azt állítja lefekszel és reggelre (nagyon kisarkítom) tudsz angolul, németül, stb. az szemfényvesztés.

2016. jan. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót, a következőt javaslom:

- r Freund, e Freundin(barát/barátnő) - freundlich(barátságos) - e Freundlichkeit(barátság)

- meinen (vélekedni) - e Meinung(vélemény) - meiner Meinung nach(véleményem szerint) - mein (birtokos névmás=enyém)

- helfen (i)- half - h. geholfen - segíteni, (i)=tőhangváltós ige, ich helfe, du hilfst, er hilft - e Hilfe, Kann ich Ihnen helfen? = Segíthetek? vonzata Dat.

Tehát: ne a "csupasz" szót tanuld, erre írtam néhány példát.

2016. jan. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszi a szellemes választ, nagy segítségére lehet a társadalomnak. Nem kell leszűrnöd semmit, elég sok szót ismerek, és leírom neksd mégegyszer. Szószedettre van szükségem, ahonnan helyesen meg lehet tanulni(tehát nem fals névelővel, vagy vonzattal) a szavakat. A másodiknak köszi a tippet, a logikájára rájöttem már. :)
2016. jan. 9. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!