Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingóval érdemes belevágni...

Duolingóval érdemes belevágni egy nyelv megtanulásába nulla szintről?

Figyelt kérdés
Szeretnék az angol mellé megtanulni még egy nyelvet, a munkám miatt a hollanddal és az olasszal érdemes foglalkozni, meg ezek érdekelnek is. A tanfolyamok a kötött időbeosztás miatt nem jöhetnek szóba, ezért próbálnám meg a Duolingót. Mik a tapasztalataitok, meddig juthatok el így?
2016. jan. 11. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
kezdetnek nem rossz. én is az olaszt csinálom, de már volt némi előképzettségem, meg a törököt kezdtem el, de ahhoz szereztem még könyveket pdf-ben, szóval a "csak duolingo, nulláról"-ban nincs tapasztalatom, de mindenképpen segít.
2016. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Duolingo önmagában kevés, na meg annyira monoton, hogy egy idő után nem csoda, ha elmegy tőle a kedved.


Szerintem jó kis app arra az esetre, ha unatkozol, vagy lefekvés előtt/orvosnál várakozva/buszozás közben elővedd, és kicsit ismételj, gyakorolj, rendszerezd a tudásodat, de hogy ebből tanuld meg a nyelvet...ahhoz kevés. Annyira nem is alapos, és ahogy mondtam, túl egyhangú.


Az internet tele van nyelvtanuláshoz hasznos infókkal, oldalakkal, segédanyagokkal, keresgélj. Nem kell feltétlenül tanárhoz, vagy tanfolyamra járni, de ha tényleg meg akarod tanulni a nyelvet, akkor a Duolingo önmagában kevés lesz.

2016. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Én még hozzávenném a Memrise nevű oldalt is. :)

Ha van benned elhatározás, nem lehetetlen.

2016. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a spanyolt tanulgatom így. Direkt nem használok semmi mást mert kíváncsi vagyok mire elég a Duolingo. Németet végig csináltam de az nem számít mert suliban tanultam, így nehéz megítélni mit adott a duolingo.

A spanyol viszont teljesen ismeretlen volt számomra.

Kb harmada van meg. Útbaigazítást kérni már ezzel a kevéssel is tudtam Spanyolországban.

2016. febr. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!