Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, sztetek 3...

Mit gondoltok, sztetek 3 hónap alatt fel lehet készülni angool felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A sulink hírdetett egy tanfolyamot, amire a jövőhétig kell jelentkezni és a tanfolyam február első hetétől május első hetéig, vagyis pont 3 hónapig tart, mert május 7-én van a nyelvvizsga. A szüleim nagyon biztatnak, hogy menjek el, ugyanis jövőre érettségizek és ugyan angolból megvan a középfokúm, de kell még egy nyelvvizsga, hogy az emelttel együtt legalább 90 pontom legyen a többletpontoknál. Én ugyan még habozok, mert a középfokúmat a tavalyi tanév végén csináltam meg és félek h még nem vok olyan erős a nyelvből, h most májusban lerakjam a felsőfokút. Mit gondoltok, bevállaljam-e a tanfolyamot és ha igen, akkor sztetek van esélyem, ha mostantól kezdve keményen, szorgalmasan elkezdek felkészülni a leendő nyelvvizsgára?

2016. jan. 22. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez te tudod, hogy a tanfolyamon kívül mennyi időt tudnál még otthon rászánni arra hogy felkészülj, ha van időd akkor semmiképpen se hagyd ki, kitartással, szorgalommal meg lehet csinálni.
2016. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából a felsőfok és a középfok között annyi a különbség, hogy az ember szebben, választékosabban beszél, a kultúrának megfelelően válogatja össze a mondanivalóját (és természetesen nyelvtanilag is nagyrészt helyes). Szóval szerintem, ha az a középfok erős nyelvtani alapokon nyugszik, akkor simán esélyes vagy. Meg ha csak jövőre érettségizel, akkor legrosszabb esetben nem sikerül, és még mindig nem leszel elkésve, nyelvvizsga lesz még később is, a felvételinél meg jól fog jönni.
2016. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!