Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismerős azt mondta, hogy az...

Ismerős azt mondta, hogy az emelt angol érettségijéhez felsőfokú nyelvvizsgát kapott. Ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy emelt angol érettségihez csak középszintű nyelvvizsga jár automatikusan 60% felett. Az igaz, hogy kéttannyelvűbe járt iskolába és angolul tanult néhány tárgyat. ( Talán angolul is érettségi

2016. jan. 25. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéttannyelvűbe járt, és angol nyelven tette le az érettségiket, azért járhat felsőfokú nyelvvizsga valóban. Szóval igen, ilyen létezik.
2016. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, kéttannyelvű iskola esetében, ha legalább két tárgyból angol nyelven érettségizel, akkor megkapod a felsőfokú nyelvvizsgát.
2016. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű angol érettségi a középfokű nyelvvizsgával egyenértékű. Ha más tárgyakból is angol nyelven vizsgázott, akkor elképzelhető, hogy felsőfókú nyelvvizsgát ér, de ha csak angolból vizsgázott emelt szinten, akkor nem.
2016. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Emelt angol + 2 másik tárgy angolul -> felsőfokú.
2016. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha emelt szintü érettségit teszel ahol elérted a 60%-ot ahhoz autómatikussan megkapod a felsö fokú nyelvvizsgát:)

De az emelt szintü angol érettségi sokkal nehezebb, mint a felsö fokú nyelvvizsga szóval könnyebben megkapod ha csak simán elmész nyelvvizsgázni a nyelvvizsgát

Remélem érthetö:)

2016. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megismétlem: Emelt angol (60%+) + 2 angol nyelven tett másik tárgy -> felsőfokú nyelvvizsga.


SImán emelt angol (60%+) > középfokú nyelvvizsga

2016. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!