Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol listening! Ti...

Felsőfokú angol listening! Ti hogyan szoktátok megoldani, milyen "módszer" alapján?!

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek felsőfokú angol nyelvvizsga listening részére. Naponta több óra BBC podcast-et hallgattam kb 3-4 hétig, azokat már nagyjából értem is, de mikor egy gyakorló nyelvvizsgát csinálom, egyszerűen az írás-hallgatás kombinálásával már teljesen belezavarodom, elvesztem a fonalat. Van vmi jó "módszer", tipp hogy kellene ezt a típusú vizsgát megoldani?


A segítőknek megy a zöld kéz!



2016. jan. 31. 17:12
 1/2 Ivett néni válasza:
Szia! nincs egy kaptafa, mert más minden faladat más rendszerben kéri az információkat, a leghúzósabbak, amikor táblázatot kell kitölteni szöveggel,de ez nem annyira jellemző. Mindenkinek más válik be, de én azt szoktam javasolni tanárként, hogy a a kérdések alapos átolvasása után az első hallgatásra nagyon figyelj és akkor még ne írj semmit, csak figyelj. Ha vége az audiónak és vannak már válaszaid, akkor a két hallgatás közti szünetben írd le gyorsan címszavakban, nem baj ha csúnya, majd a legvégén átírod szépen. A másodiknál ezeket visszaellenőrzöd, illetve a hiányzó részeket megpróbálod újra megérteni. De a legjobb, hogy sok sok listening feladatot gyakorolsz ;)
2016. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem hasznos amit az előző válaszadó írt. Én is nyelvtanár vagyok, hallgatás előtt próbáld meg értelmező olvasással olvasni,hogy nagyjából körvonalazódjon, hogy mit kell oda írni. Ha nem konkrét tényt kell kihallani, akkor megeshet, hogy ha nem is értetted pontosan, logikával ki tudod találni. Mindenesetre üresen ne add be, mert a tipp bejöhet, rossz válaszért nem vonnak pontot (legalábbis amiket ismerek ott biztosan nem). Sok sikert!
2016. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!