Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan gyakoroljam a hallás...

Hogyan gyakoroljam a hallás utáni szövegértést és beszédet, ha "magamnak" tanulok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Iskolában persze tanulom a kötelező nyelveket, de ez most más. Hamarosan cserediák-kapcsolat keretein belül egy hétre kimegyek külföldre az osztályommal (a cserediákjaink már voltak nálunk), és arra gondoltam, tanulgatok kicsit a nyelvükből. Szeretném ezt a tudást fejleszteni. Egyelőre Duolingóval tanulok, és az első, amire rájöttem, az az volt, hogy ez a nyelv még az angolnál is rosszabb kiejtés tekintetében! (Amúgy a dán nyelvről lenne szó.) Szóval ha olyan feladat van, hogy hallás után kell beírni, még csak-csak megértem, de pl az R hangot ott se hallom meg minden esetben, valamint az a és az ae-szerűség között sem tudok különbséget tenni. Hogyan gyakoroljak?

Az más kérdés, hogy kiejteni még annyira se megy. De szeretnék tudni legalább pár szót szólni hozzájuk, vagy legalább azt felfogni, mikor akarnak poénból káromkodást tanítani :D Mondjuk amikor itt jártak, csak annyit akartam köszönni az egyik tanáruknak angolul (angol a közös nyelv), hogy "Good day!" és erre ő azt hitte, hogy goddag-t mondtam neki, és megkérdezte, beszélek-e dánul :D


Szóval ezután a hosszú köntörfalazás után az lenne a kérdésem: Azok, akik otthon tanultak bármilyen nyelvet, vagy tudnak valamicskét dánul, esetleg csak sejtik, mire lehet szükségem, légyszíves írjatok. Minden válaszra meg a zöldpacsi, és a hála is, természetesen ^^



2016. febr. 11. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes benézned egy könyvesboltba és olyan könyvet keresni, amihez cd is jár. Esetleg dán zenét hallgatni szöveggel?
2016. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia most olvasom amit kiirtal. Beszelsz mar danul? Hogyan sikerult ha igen ? Kerdezem mert en itt elek es szeretnek tanul i mert muszaj lenne. Irj ha idod van ha gondolod
2018. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Azóta abbahagytam, de az alapok belevésődtek a fejembe. A duolingót tényleg ajánlom, ha minden nap csinálod, pár nap után rááll az agyad. Ha kiegészíted mással is, neked biztos menni fog, meg ott is élsz (mázlista, nagyon szép hely), úgyhogy az is segít majd :)

2018. aug. 12. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!