Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem a nyelv...

Hogy fejlesszem a nyelv tudásom otthon?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és angol ecl tanfolyamra járok. Most végeztem a B1 szinttel. Általában mindig én irom a legjobb vizsgákat szintek végén. A suliba sokkal alacsonyabb szinten veszik, bár még igy is az osztálytársaimnak nagy része alig tudja a jelen időt... Szóval ott nem sokat tanulok, az osztályba én vagyok az első angolból, de mégsem érzem, hogy jol tudnék, ha filmeket hireket nézek sokszor nem értem. Mennyire kell egy 17 éves tudjon egy nyelvet, hogy 25+ éves korára folyékonyan beszéljen. Angolul tudok a legjobban, a román oktatásnak köszönhetően alig tudok románul, újévi fogadalmam volt, hogy 2016ban megpróbálok mindennap valami román nyelvű, feliratos filmet nézni, hireket stb, németűl meg középiskolától kezdtem tanulni és kb egy két szót tudok meg eltudom nyögni a legalapabb jelen idejű négy szavas mondatot :D

2016. febr. 20. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
A sok neki szentelt idő meg fogja hozni a gyümölcsét. Fimnézés, ha nem érted, akkor először célnyelvi felirattal és utána ugyanazt felirat nélkül, olvasás szótározva (de ne akarj minden szót kikeresni, mert úgy nem lehet olvasni), internetes oldalak, a legjobb az [link] ennek papíralapú magazinja is van. És akivel csak lehet, beszélj idegen nyelven, és írhatsz naplót is, meg magaddal is beszélgethetsz.
2016. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!