Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az Origo középfokú...

Milyen az Origo középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Mi a menete egy ilyen vizsgának? Tudom, hogy az itk.hu-n el tudom olvasni, de jobban szeretném tapasztalatok alapján hallani. Mennyire nehéz? Mire kell inkább ráerősíteni: szókincs, nyelvtan?


Tanácsok a hallásutáni feladathoz? Ezzel szoktak problémáim lenni. Általában összekavarodok én sem tudom hol kezdjem. Itt lehet piszkozatot készíteni? Mert talán akkor érdemesebb először az idegen nyelven lejegyezni, ami hallasz és csak utána lefordítani magyarra.


Szóval bármi jó tanácsot, ha van, segítsetek! :)



2016. febr. 22. 17:25
 1/5 D-Mano ***** válasza:

Már a felére nem emlékszem, hogyan zajlott, de, ami megmaradt belőle, azt leírhatom.


Szóbelinél először az egész aznapi csoport együtt megcsinálja a hallásértést. Adnak egy feladatlapot, kb. 10 +/- 5 kérdéssel, a kérdéseknek különböző pontértéke van. A kérdésekre kell válaszolni röviden (ha jól emlékszem magyarul). A hanganyagot 3-szor lejátsszák, és asszem olyan max 60%-ot kell teljesíteni, hogy meglegyen.


A beszélgetésnél kellett képet elemezni és egy szituációt eljátszani. (Nekem a szituáció az volt, hogy rosszul érzem magamat, és ki akartam hívni az orvosomat, de ő meg nem akart jönni)- itt elég jól kell beszélni.


Írásbeli egy 30 vagy 45 perces nyelvtani feleletválasztós teszttel indít. Ha eleget (azaz sokat!) gyakorolsz rá a tesztkönyvből, azzal nem lesz probléma (asszem az oldalon is vannak gyakorlótesztek. Utána tetszőleges sorrendben: szövegértés, angol-magyar fordítás, levélírás. Egyet kivéve mindegyikhez van minimum ponthatár, és összességében is el kell érni valamennyi pontot, hogy meglegyen.


Nekünk anno 1 évvel a nyelvvizsga előtt meg kellett csinálni egy-egy telces, BME-s, ECL és Origos feladatlapot, a csoportunk az Origot találta a legkönnyebbnek, legalább azért is, mert érthető, hogy mit akar egy-egy feladat.


Tehát szerintem: a hallásértést kezdd el előtte 1 héttel intenzívebben gyakorolni, az utolsó egy-két napon még intenzívebben. Én a szóbeli előtt csak úgy fejben végiggondoltam az egyes témákat, hogy mit lehet oda mondani, és a fontosabb szavakat leírtam egy papírra, főleg azokat, amiket ki kellett szótáraznom. Írásbelire nézd át a levélírás formai követelményeit, és írj egy random levelet. És csinálj rengeteg nyelvtani tesztet. (Mármint, hogy én így csináltam)

2016. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D-Mano ***** válasza:
Előző vagyok, kimaradt: a szövegértésre magyarul kell válaszolni.
2016. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Még vannak, ilyen fura kérdéseim, amire máshol nem kaphatok választ. Nekem például az írásképemmel van egy kis probléma. Nagyon gyorsan és csúnyán írok ezért sok hibát vétek, amit átolvasáskor észreveszek, de nem tudom, hogy javítsam ki. Ilyen áthúzásos-feléírásos, csillagozós módszer megengedett? ( Persze igyekszem majd nagyon szpen írni)


És a hallás utáni szövegértésnél kapok piszkozatlapot? A harmadik lejátszás után még van idő pl lefordítani magyarra dolgokat, ha előtte piszkozatra az idegen nyelven írom fel?

2016. febr. 23. 19:22
 4/5 D-Mano ***** válasza:

Rendkívül sajnálom, de ilyesmiket nem tudok, vagy elfelejtettem őket.

Nincs egy Origo-t végzett ismerősöd sem, vagy angol tanár, aki már találkozott ezzel a vizsgával??

2016. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet ;)
2016. febr. 24. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!