Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki melyik nyelvkönyvet tartja...

Webnyelv kérdése:

Ki melyik nyelvkönyvet tartja jónak vagy nem jónak, és miért?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok, vélemények érdekelnének mindenféle nyelvkönyvről. A nyelv is lehet bármelyik, elsősorban az angol, német, olasz nyelvkönyvekkel kapcsolatos vélemények érdekelnek. Lehet friss kiadású vagy jóval régebbi könyv is.


A szempont is lehet bármi, de leginkább az érdekel, szerintetek mennyire felel meg a célnak. Pl. túl sok/kevés benne a kép, nem gyakoroltat rendesen valamit, nehezek az olvasmányok, esetleg hibák vannak a könyvben.



2016. febr. 25. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Channel Your Englishből tanultam, szerintem nagyon jó, a végén imádtam a nyelvtani részt, mert egyszerű és tanulható. A munkafüzetben rengeteg feladat van, meg külön szószedete is van. De ha nem csak a nyelvvizsga kedvéért kell a nyelv, akkor sokkal többet tanulsz, ha napi szinten veszel elő angolul filmet, könyvet, és mindenképpen írott vagy beszélt formában gyakorlod a nyelvet valakivel, így szoktatod magad a nyelv használatához.
2016. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én némethez és olaszhoz is a Tanuljunk könnyen, gyorsan németül / olaszul sorozat könyveit használtam (van még több nyelven is, az angol és a német 2 részes, az olasz, a spanyol, a francia 1 kötetes). Iszonyú régi darab, ami azt jelenti, hogy egyszerű, logikus, sallangmentes. Egyetlen hátránya, hogy nincs hozzá hanganyag, de nagyon jól elmagyarázza a kiejtést, és a neten rengeteg lehetőség van már a szövegértésre / kiejtésre. Nagyon jó a fejezetek felépítése: jól elmagyarázott nyelvtan példamondatokkal, szöveg olvasni, szószedet, fordítási gyakorlat. Jól lehet haladni vele.
2016. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2-es válaszolóval nem értek egyet, ezek a "TAnuljunk könnyen, gyorsan.. stb. " című könyvek csak marketingfogások, nem lehet könnyen és gyorsan nyelvet tanulni. Én láttam egy ilyen könyvet, kizárt dolog, hogy erős alapfokú tudásnál tovább jutna belőle az ember.
2016. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: A CÍM persze, hogy "marketingfogás"! DE azért nem árulnak "zsákbamacskát". Nem akartam írni, de vicces, hogy a német nyelvű könyv első részének az előszava azzal zárul, hogy ne feledjük, egy nyelv csak lassú, szorgalmas és kitartó munka árán tanulható meg:)) Összevetve a címmel elég vicces:)) Nem, egyáltalán nem "könnyű, gyors" utat ajánl a könyv a nyelvtanuláshoz. Az első leckék után már hosszú idő egy-egy leckét rendesen feldolgozni DE! nagyon gyakorlatias, nem éreztem soha azt, hogy akár néhány perc is elvesztegetett idő lenne. Jól van felépítve, és minden lecke ad sikerélményt az embernek. Olaszul a 30 leckéig kizárólag abból tanultam (ott szükségem volt kiegészítő gyakorló feladatokra, de külön nyelvtant nem tanultam). Nyilván nem lehet benne egy kötetben az egész szókincs a 0-tól középfokig, de a nyelvtant nagyon alaposan és érthetően tartalmazza. Bőven lehet a segítségével alapfok felé menni - legalábbis nekem sikerült.
2016. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi ezzel a kérdéssel a célod? Véleménybörzét akarsz a weblapodra tenni vagy könyvet akarsz írni? Ezek nem objektív, tényszerű dolgok: ami az egyik embernek érdekes szöveg, az a másikat untatja, ami az egyiknek elég gyakorlás, az a másiknak kevés, a kép viszont szerintem sose túl sok. Hogy válaszoljak is: én szeretem a New English File sorozatot közepes tempójú haladáshoz, a lehetőségekhez képest érdekesek a szövegek, minden készséget fejleszt, van hozzá hanganyag, jók hátul a tematikus szókincsösszefoglaló gyakorlatok, és van nyelvtani összefoglaló is.
2016. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A weboldalamra tervezek egy "könyvszemlét" írni. Mivel nyelvtanár vagyok, több könyvet ismerek, van róluk véleményem, látom az előnyeiket és sajnos itt-ott a hibákat is. Ezt kiegészítendő tettem fel itt a kérdést.


Érdekesek a Tanuljunk könnyen, gyorsan... sorozattal kapcsolatos észrevételek.

Az 1000 kérdés 1000 válasz könyvekkel kapcsolatban van valakinek véleménye, megjegyzése esetleg? Vagy bármi egyébbel még? Esetleg találtatok hibákat a könyvekben?

2016. márc. 20. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!