Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » KI volt tegnap Origo német...

KI volt tegnap Origo német középfokú nyelvvizsgán? Kinek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

2016. márc. 6. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Én voltam, szarul.

Az összeollózott cikk fordításával nagyon sokat szívtam, a levélre alig maradt időm.


Te voltál?

2016. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is most voltam. Nekem a fordítás az ment, pedig amikor gyakoroltam azok mentek a legnehezebben. De a levél témái nahgyon nehezek voltak. Magyarul alig tudtam választani közülük. De mondjuk én 1.5-2éva tanulom a németet, szóval nem úgy mentem el, hogy ha nem fog sikerülni, akkor nagy tragédia lesz belőle. A szövegértés meg kegyetlen volt. Ott necces, hogy meg lesz e a minimális pontom.

De csak azért kérdeztem, hogy én vagyok e a hülye vagy tényleg nehéznek számított.

2016. márc. 8. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a fordítás mindig is ment, de most megszívtam vele.

A szövegértésnél pl. nekem nem volt tiszta, hogy azért nem vizsgálták a többi európai alagutat, mert építkezések folytak, vagy azért mert építették őket?

A "gebaut worden" ez utóbbit jelentené, de az úgy elég értelmetlen lenne.


Egyébként nem emlékszel, hány alagutat teszteltek? Mi volt a helyes válasz?

2016. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem tudom, nekem az nagyon rosszul sikerült, de én 9et írtam azt hiszem

Egyébként ti a némettel akartok továbbtanulni vagy csak a pontok miatt választottátok ezt a nyelvvizsgát?

2016. márc. 8. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a második diplomám kiadásához kell...
2016. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, sikerült?
2016. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. De legalabb mostmar tudom, hogy mik voltam a hibaim es legkozelebbre kijavitom. De egyebkent ahhoz kepest, hogy 1.5-2het alatt tanulas mellett keszultem az orszag legnehezebb nyelvvizsgajara, akkor kepest nem lett rossz.

A tied milyen lett? :)

2016. márc. 28. 07:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 77% lett, máig nem értem hogyan. A szövegértés 23/25...

Sokkal rosszabbnak éreztem!


Egyébként azzal vitatkoznék, hogy az ország legnehezebb nyelvvizsgája. Az egyetlen nehézség benne a teszt az elején, de az csak 15 pontot és és nincs minimum követelmény (akár le is nullázhatod, akkor is megvan).


Az ECL szerintem sokkal nehezebb, főleg a szóbeli. A a két levél megírása szótár nélkül, na az sem gyenge...

A BME talán még könnyűnek tűnik, de ott nagyon szigorúan pontozzák a levelet és az ér a legtöbb pontot. TELC-en szintén nincs szótár és nagyon rámennek a szókincsre.

Én még mindig az ORIGO-t tartom a leginkább teljesíthetőnek, igaz, erre is nagyon sokat kell készülni...

Remélem legközelebb sikerül! Hajrá!

2016. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem az Origo a legnehezebb
2016. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!