Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt érettségivel...

Angol emelt érettségivel felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy szimplán egy emelt érettségiért "csak" egy középfokú nyelvvizsgát lehet kapni, de a kéttannyelvű bizonyítványhoz (tehát ha mellette még van 2 tantárgy angol nyelven) akkor felsőfokú nyelvvizsgát lehet kapni érte. Nekem ilyen lenne, de az angol emeltem nem lett ötös és így ugye nem kaptam érte semmit. Ha most újraérettségizek emelt angolból és megvan a 60% akkor kaphatok még érte felsőfokú nyelvvizsgát? Úgy gondolom nem, mert csak akkor lehet kapni ha a bizonyítványba van, és ez ugye már csak egy lapon lesz. Vagy meg lehet csinálni valahogy hogy egy új bizonyítványt kapjak hozzá ugyanazokkal a tárgyakkal amiket megcsináltam már csak az angol eredményét írnák át? És akkor meg lenne egy kéttannyelvű bizonyítványban az angol emelt ötös + még két tárgy angol nyelven érettségizve. Vagy esélytelen, hogy kiadjanak új bizonyítványt?

Köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 6. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb egy nyelvvizsgát csinálni? Az érettségi ismétlése is sok pénz és nyilvánvalóan tudsz angolul, nem?
2016. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez olyan fogas kérdés, amire az OH-tól kell választ várni. A 100/1997-es kormányrendeletben nincs időbeli korlátozás az emelt nyelvi érettségi letételével kapcsolatban, csak az, amit te leírtál. "A vizsgázó érettségi bizonyítványa, ha a vizsgázó célnyelvből sikeresen teljesítette emelt szinten az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét a részletes követelményekben meghatározott módon, továbbá

a) legalább 60%-ot ért el, és

b) a másik két vizsgatárgyból célnyelven, sikeres, legalább középszintű, vizsgát tett,

felsőfokú (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül."

Számomra logikus lenne, hogy a későbbi teljesítés, amit egy, a bizonyítvány mellékletét képező tanúsítvánnyal igazolnak, nem akadály. De attól tartok, hogy az érettségit szervező kormányhivatal nem lenne ilyen rugalmas. Valójában az elutasító választ nem tudnák jogszabállyal alátámasztani.

(Új bizonyítványt egyébként nem adnak ki.)

2016. márc. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!