Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez igy helyes? (rövid kérdés)

Ez igy helyes? (rövid kérdés)

Figyelt kérdés

Dear seller!

The item hadn't arrive yet. I would like to ask you how many Times the item arrive.

(az áru még nem érkezett meg. Azt szeretném kérdezni hogy mennyi idö még az érkezés[ebay])



2016. márc. 10. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hat nem biztos hogy az de megerti szerintem
2016. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A how many times jelentése: hányszor.


Cseréld ki mondjuk "when will" -re és akkor valóban meg fogja érteni. A hadn't meg legyen hasn't, az arrive végére meg menjed egy d betű.

2016. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Én úgy fogalmaznám meg, hogy: The item that i ordered doesn't arrived yet. Would you tell me please when will it arrives?
2016. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2016. márc. 10. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem muszáj, ne írj olyat, hogy doesn't arrived.

Ahogy a #2 is javasolta:

The ordered item hasn't arrived yet. I would like to ask when it will arrive.

2016. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Atyaisten, hármas, te azt hiszed, hogy tudsz angolul?

Na itt van egy kis ingyen angolóra, mert nem állom meg.

"doesn't arrived": olyan nincs! Merthogy "does arrived" sincs. Az arrived stimmel, present perfect, annak a segédigéje has. A does egyszerű jelen, de az nem állhat 3. alakkal! "will arrives": ez nonszensz. A will jövő idő. Az arrives jelen. Egyszerre nem lehet jelen is meg jövő is. A szórendje pedig állító, mivel ez nem egy kérdés (mondja meg, hogy mikor érkezik). Csak ún. függő kérdés, bevezető tagmondattal. Annak a szórendje alany-állítmány: when it will arrive.

2016. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És a megszólítás után ne tegyél felkiáltójelet.
2016. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!