Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5 hónap után mennyire kellene...

5 hónap után mennyire kellene tudnom folyamatosan beszélni angolul? Mert nyelvsuliba járok, és még döcög. Sokat kell gondolkoznom még.

Figyelt kérdés
2016. márc. 21. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól is, hogy mennyit foglalkozol vele a nyelvsulin kívül. De ha az átlagot vesszük, akkor egyáltalán nem baj, hogy 5 hónap után még döcög, sőt meglepő lenne, ha már folyékonyan menne ennyi idő elteltével.
2016. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony az 5 hónap még kevés. Majd írj 1 év múlva.
2016. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, hogy sokan úgy érettségiznek le 6-7-8-9-10 év nyelvtanulás után, hogy még a nevüket sem tudják megmondani ahhoz képes nagyon jó ahol tartasz. Én érettségi előtt anno minimális tudásról 5-6 hónap alatt külön tanárral feltornáztam magam stabil középfokra és én is döcögősen beszéltem, de előtte nem hittem volna el, hogy ilyen rövid idő alatt ellehet jutni ilyen szintre. Katasztrófa amit az átlagosan a közoktatásban végeznek nyelvoktatás címszó alatt.


Azóta már a 3. nyelvet tanulom. Németből is nem egészen fél év alatt egy jó tanárral stabil társalgási szintre eljutottam, azóta abból is meg van a felsőfokúm. Most a spanyolt tanulom, hogy a szakdolgozat után abból is legyen egy stabil társalgás szintű tudásom.


A gyakorlás a fontos. Interneten vannak külön oldalak arra ahol tudsz anyanyelvűekkel beszélni. Ha Budapesten laksz akkor számos lehetőséged van anyalevűekkel beszélni. Vannak workshopok (én az angol miatt heti szinten jártam), ill. egyetemen is kerestem a külföldiek társaságát.

2016. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak annyit szeretnék hozzátanii,

hogy HAJRÁ!

2016. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5 honap utan 0 angol tudasrol indulva, meg ha nyelv teruleten elnel, akkor is docogne.
2016. márc. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!