Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szeretnék megtanulni...

Ha szeretnék megtanulni franciául, mivel kezdjek?

Figyelt kérdés
Tudtok esetleg ajánlani könyvet, vagy nem is tudom, bármit, ellátni tanácsokkal, hogy hogy kezdjek neki önerőből a francia tanulásnak? Angolul és németül beszélek, bár a német szókincsem gyenge. Szóval nem ez lenne az első idegennyelvem. De ezeket suliban tanultam, így önerőből elég tanácstalan vagyok, hogy is kezdjek neki.
2016. márc. 30. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is angol és német nyelvtudással vágtam neki a franciatanulásnak. Az Allons-y 1 könyvet kezdtem el két éve nyáron, nekem nagyon bejött. Az elején szokatlan volt ugyan a kiejtés, főleg az orrhangok, de a nyelvtana pl. sokkal könnyebbnek bizonyult, mint a németé (legalábbis én így tapasztaltam, mondjuk biztosan nagy szerepet játszott az is, hogy tudtam már két olyan idegen nyelvet, amelyek közelebb állnak a franciához, mint a magyar). Szóval én ezt a könyvet csak ajánlani tudom, a nyelvtani magyarázat magyarul van benne (ez szerintem fontos, ha az ember egyedül kezd neki egy számára teljesen új nyelv megtanulásának), a hanganyaga meg a szókincse is egész jó. Mellette nem jöhet rosszul, ha felveszed a kapcsolatot egy franciául tudó baráttal/rokonnal/ismerőssel..., mert ha valamit nem értesz, meg tudod tőle kérdezni. Nekem pl. az osztálytársam segített, aki nem angolos volt, hanem franciás.

Sok sikert a tanuláshoz, és remélem, tudtam valamennyit segíteni! :D

2016. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pierre Capretz ***** válasza:
49%

A legjobb francia tanuláshoz a French In Action.

[link]

Én mindenhova beírom, mert nagyon kevesen ismerik, pedig szuper, és a videók ingyenesen elérhetők a youtube-on. Én a magyar szerzők által írt könyveket nem tudom ajánlani, nagyon életidegenek, iszonyat használhatatlan szókincsük van. A többség ráadául még túltolja a nyelvtant is, és elég unalmas, bár ez nem mindenkit zavar. Franciából egyébként furcsa, hogy milyen spúrok a kiadók. A többi nyelven már általában van egy csomó ingyen letölthető anyag a könyvekhez. Franciánál örülhetsz, ha a CD-t megkapod ingyen a könyvhöz, és nem kell azt is külön megvenned. A legtöbbet a pénzedért az Alter Egonál kapod, de ez elég nehéz tanár nélkül. Ha szerzel mellé valami magyar nyelvű segítséget vagy veszel egy-két órát neten egy tanártól, jó választás lehet. Mondjuk elég nehéz a totál kezdőknek, előtte még átolvashatsz egy Pons vagy Assimil könyvet, csak ezeknél ne ragadj le. Ezeket speciálisan otthon, egyedül tanulóknak írták, de hosszútávon nem igazán jók.

2016. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!