Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő megtanulni franciául?

Mennyi idő megtanulni franciául?

Figyelt kérdés

Nagyon minimálisan tudok jelenleg (4 évet tanultam a gimnáziumban, de megmondom őszintén nem sok mindent tanultam meg, azon kívül, hogy eltudok számolni 10-ig).

Az ősszel elutazok Párizsba, és addig megszeretnék annyira tanulni, hogy ne tévedjek el, meg tudjak venni például buszjegyet stb., (németül meg angolul tudok valamennyire, amit egy német vagy angol anyanyelvű még megért, de egy francia nem hiszem. úgy hallottam, hogy a franciák nem nagyon beszélnek idegennyelvet)



2015. jún. 16. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim alapján valóban nacionalistábbak, mint más nemzet, ám én mindössze egyszer találkoztam valakivel, aki nem tudott angolul, azon kívül mindenki kedves és közvetlen volt Párizsban, a több látogatásom alkalmával. Lehet, csak nekem volt szerencsém.


A párom szerint a nyelvoktatás nem éppen a legszínvonalasabb náluk, így akik tudnak is angolul, azok sem teljesen jól.


Nem írtad, hogy mennyi időre mész. Azért 1-2 hetes vakáció kedvéért nem biztos, hogy belevágnék újra a nyelvtanulásba, hacsak nincsenek egyéb irányú terveid a nyelvvel. Egy rövid nyaralást minimális tudással, érthető kiejtéssel és egy úti szótárral is le lehet rendezni.


Ha egyébként fogékony vagy a nyelvekre, és különben beszélsz két másik nyelven, valamint tanultál is korábban franciául, azért őszig bőségesen fel tudod hozni magad kommunikációs szintre, s remélhetőleg a tanultak közül is talán rémleni fog egy-két dolog. A nyelvtani és írásbeli apróságokon túl jól jönne, ha lenne valaki, akivel az élőbeszédet is gyakorolhatnád, hisz ennek lesz jelentősége. Szerintem elhatározás kérdése. Én személy szerint kevés használható, autodiktata anyaggal találkoztam idáig, így komoly szándékok és rövid idő mellett mindenképp bevállalnék egy magántanárt. Ha annyira nem fontos, egyénileg is meg lehet oldani, kis tehetséggel, de időigényesebb lehet.

2015. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
3 év
2015. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!