Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi kell ahhoz, hogy tolmács...

Mi kell ahhoz, hogy tolmács legyek?

Figyelt kérdés

Most hetedik osztályos vagyok, és párhuzamosan tanulok angolt, németet, és spanyolt. Mindegyikből nagyon jó vagyok...(angolból megnyertem egyszer a megyei versenyt)

Anyuval beszéltünk arról, hogy esetleg tolmácsnak tanulok. Angolból a nyáron letenném a középfokút, középiskola után pedig mehetnék tanárképzőbe, nyelvtanárnak. A spanyol tanárommal viszont arról, hogy két év múlva a spanyolból a középfokút megcsinálnám. Németről meg nem is beszéltünk.

Az lenne a kérdésem, hogy egy tanári (angol) diplomával fölvennének-e a tolmácsképzőbe? Utána még spanyolból a felsőfokút letenném. (Itthon törököt is tanulok, a spanyol mellett az tetszik a legjobban...)



2016. márc. 30. 20:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom aktuális-e még, de sok egyetem és néhány nyelviskola is indít tolmács-fordító tanfolyamot. Egyébként ha csak a tolmácsolás érdekel, akkor elég ha leteszed az ELTE tolmács vizsgáját, ami minden év áprilisában van, és nem szükséges hozzá előképzettség, bár nem árt, és ezzel már számlaképes tolmács leszel. A másik lehetőség meg ha mesterképzésre mész. (Egyébként véleményem szerint ha tényleg jó vagy több nyelvből is, akkor érdemes lenne esetleg az idegen nyelvről idegen nyelvre tolmácsolást becélozni, persze a magyar mellett, mert úgy sokkal könnyebb érvényesülni.)
2017. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!