Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanácsokat adnátok, ha...

Milyen tanácsokat adnátok, ha egy ázsia (koreai vagy japán) nyelvet szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Mit lenne érdemes figyelembe vennem,melyik nehezebb,mit "ajánlatosabb" stb.

Szeretnék megtanulni (főleg) koreaiul, de kicsit tartok magától a nyelvtől. Nem tudom mire számítsak,mennyire nehéz meg hasonlóak.

Minden tippnek örülök,úgyhogy előre köszönöm mindenkinek. :)



2016. márc. 31. 19:28
 1/4 anonim válasza:
Szerintem a koreai könnyebb mint a japán. Régebben tanulgattam japánul és addig egész könnyű volt amíg nem voltak benne kanjik. Koreait meg szertnék tanulni évek óta, csak mivel nincs semmi számonkérés ezért nem jutottam még túl sokra. A koreaiban az a könnyű hogy ha megtanulod azt a pár hangult akkor már bármit el tudsz olvasni vagy leírni. Nyelvtanilag meg szerintem nagyon hasonlít a japánhoz. Szerintem azt kezd el tanulni amelyik jobban érdekel mert valószínűbb hogy azt végig csinálod, de legjobb lenne ha találnál hozzá egy tanárt is, én is most keresek koreai tanárt, de sajnos Magyarországon nincs túl sok.
2016. ápr. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem is a koreai a jobb választás - föleg az írás miatt. A japán nyelvet nem tudod úgy tanulni hogy ne legyen szükséged kanjikra, amik hidd el nekem, egy rémálommal érnek fel. Én régebben elkezdtem japánt tanulni és minden más elég egyszerü de a kanjikat soha nem fogod rendesen tudni. Egy átlag japán alsó tagozat végére kb 500 kanjit ismer és konkrétan érettségiig tanulnak újakat. Olyan laza 2000 van használatban és ezt nagyon nehéz/lehetetlen behozni :/

Ugyan a koreaiban is használnak kínai írásjeleket (hanja), ez összesen 300 karakter és ha nem tudod öket akkor sem történik semmi mert eléggé kikopott. A hangult (koreai ABC-t) pedig nagyon egyszerüen meg tudod tanulni :) ha érdekel és tudsz picit angolul akkor tudok küldeni egy videót ami nagyon leegyszerüsíti az ABC-tanulását ^^ az fontos (egy koreai barátnöm mondta) hogy mihelyt tudod az ABC-t, magukat a jeleket olvasd és ne hagyatkozz a romanizációra mert nagyon sokszor nem pontos. Ha esetleg hallgatsz koreai zenét vagy nézel doramákat/variety-show-okat az sokat javít a kiejtéseden :)

Remélem segítettem :)

2016. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A koreai és japán rokon nyelvek. A mondatszerkezetük azonos mondatrészekből áll, szemantikai alapú szórenddel (téma-réma-állítmány) ellentétben az európai nyelvek szófaji alapú szórendjétől, viszont hasonlóan a magyar "kötetlen" szórendhez. A szavak is elég sokszor hasonlítanak, pontosabban a különbségek következetesek mint más rokon nyelvek között is.


Kezdd a koreaival, a saját betűivel tanuld, mert az könnyű, és gyors sikerélményt ad.


Az első 3-4 hónap után, ha már van egy rálátásod a koreai mondattanra/nyelvtanra, és lett egy kis alapszókincsed, ezzel PÁRHUZAMOSAN tanuld hozzá a japánt is. Ha a kandzsik túl komoly kihívást jelentenek, egyelőre csak a kanákat tanuld meg olvasni, illetve sok könyv használ latin betűs átiratot is.


Keresd fel a japán és a koreai kulturális intézeteket, találj nemzetközi szervezeteket, koreai/japán alapítású egyházak misszióit, stb, és nagyon sokat beszélgess, gyakorolj. Hallgass interneten filmeket eredetiben.


Szerintem másfél-két év után kezdhetsz komolyabban is foglalkozni az írás-olvasással japánul is.

2016. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 murakami ***** válasza:

A japán nyelv nem nehéz a magyaroknak. A japán nyelvtan, és a magyar nyelvtan nagyon hasonló. Ha érdekel a japán nyelv, nézd meg ezt.


Dekiru - YouTube (Japán Alapítvány Budapest)

Dekiru L01A 「~は~です」

https://www.youtube.com/watch?v=fQ6B4KZQurs&list=PLPpzOhcxrj..


Japán nyelvleckek magyaroknak - YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A


Nihongo Starter

[link]


Erin's Challenge! I can speak Japanese. | The Japan Foundation

[link]


MARUGOTO Plus

[link]


J-LEARNING.COM : Learn Japanese On Line

[link]


NHK World やさしい日本語

[link]


Tsukuba University Japanese e-Learning 筑波日本語eラーニング

[link]


Osaka University Self Learning Contents. 大阪大学 日本語独習コンテンツ

[link]


Tokyo University of Foreign Affairs JPLang

[link]


アニメ・マンガの日本語 Japanese in Anime & Manga

[link]


Learn Japanese | Tae Kim's Guide to Learning Japanese

[link]


【Community】

Tanuljunk Japánul!

[link]


日本語 The.Nihongo.Learning.Community

[link]


Self-directed Japanese Learners in Central Europe. 中東欧の自律的日本語学習者たち

[link]

2016. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!